We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Ręki Dzieła Fest – ZIMA 2022

W przedświątecznej edycji święta rękodzieła, lokalni artyści zagoszczą ponownie w Przejściu Żelaźniczym. Będzie można tam znaleźć biżuterię, ceramikę, ubrania, zabawki, dekoracje oraz drobne pamiątki. To wspaniała okazja do zdobycia unikatowych prezentów oraz wsparcia lokalnej sztuki.

Ręki Dzieła Fest to impreza promująca twórczość lokalnych artystów rękodzieła. Wydarzenie powstało, aby umożliwić bliższy kontakt pomiędzy artystami a odbiorcami, ale również pomiędzy samymi artystami. Od pierwszej edycji wydarzeniu patronuje Miasto Wrocław.

Gdzie: Przejście Żelaźnicze, Wrocławski Rynek
Kiedy: sobota-niedziela (10-11 grudnia), godz. 12:00-19:00

2.) Roztańczone Mikołajki w Sky Tower

Już w najbliższą sobotę (10 grudnia) w Sky Tower odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Egurrola X-Mas Show. Na scenie będzie można zobaczyć występy tancerzy Egurrola Dance Studio, którzy zaprezentują się w balecie, jazzie, tańcu nowoczesnym oraz hip hopie. Tancerzom kibicować będzie przez cały dzień założyciel szkoły – Agustin Egurrola. Dla wszystkich gości przygotowano również promocje i zniżki m.in. na Wystawę Pająków oraz do Sky Bowling.

Więcej o wydarzeniu możesz przeczytać TUTAJ.

Gdzie: Sky Tower, przy ul. Powstańców Śląskich 95
Kiedy: sobota 10 grudnia, godz. 12:00-18:00

3.) Graficzny Kiermasz Świąteczny

– Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną odsłonę Graficznego Kiermaszu Świątecznego organizowanego przez Koło Naukowe Katedry Grafiki Artystycznej. Jak co roku będzie to okazja do kupienia niepowtarzalnych grafik oraz rękodzielniczych kartek i ozdób świątecznych, stworzonych przez studentów i dydaktyków wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Plac Polski 3/4
Kiedy: piątek-niedziela (9-11 grudnia), godz. 10:00-18:00

4.) Warsztaty świąteczne w Kawiarni Sąsiedzkiej

Czas przed świętami to czas szczególny. Czy jest coś lepszego niż własnoręcznie wykonane ozdoby, piękne kartki z życzeniami na Święta i Nowy Rok? Wykorzystajmy materiały plastyczne i wyobraźnię, aby je stworzyć. Kawiarnia Sąsiedzka to doskonałe miejsce na takie działanie – piszą inicjatorzy wydarzenia.

Na miejscu zapewnione będą wszystkie materiały.

Gdzie: Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych, ul. Grabiszyńska 56
Kiedy: piątek 9 grudnia, godz. 11:00-13:00

5.) Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczna impreza ponownie zawitała do Wrocławia, by umilić czas mieszkańcom i turystom odwiedzającym miasto. Każdy miłośnik grzanego wina czy oscypków z grilla znów może degustować wybrane smakołyki, a przy okazji podziwiać panoramę Jarmarku z tarasu widokowego trzypoziomowego bajkowego domku na placu Solnym. Na najmłodszych czeka natomiast Bajkowy Lasek.

Tradycyjnie pojawiły się także świąteczne słodkości, takie jak owoce w czekoladzie, owoce suszone, bakalie, chałwa, gofry, kołacze węgierskie, świąteczne praliny i pierniki. Jest również coś dla fanów wytrawnych dań, a mianowicie: placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem czy serki góralskie.

Gdzie: Rynek/plac Solny
Kiedy: 18.11.2022-31.12.2023

6.) Kiermasz Świąteczny na Wojszycach

Na najbliższy weekend zaplanowany jest Kiermasz Świąteczny z warsztatami, podczas których będzie można rodzinnie wykonać ozdoby i dekoracje świąteczne. Pojawią się m. in. stoiska ze smakowymi miodami, świątecznymi ozdobami oraz prezentami, kawiarenka z domowymi ciastami, kącik fotograficzny, kącik zabaw dla dzieci, wata cukrowa, gofry, gorąca czekolada i wiele innych.

Gdzie: boisko szkolne SP23 przy ul. Pawiej 34
Kiedy:
– sobota 10 grudnia, godz. 12:00-18:00
– niedziela 11 grudnia, godz. 12:00-15:00

7.) Wystawa malarstwa: Henryk Waniek – Kwadratura koła

Od 25 listopada przestrzenie wrocławskiej Galerii Miejskiej wypełnią się metafizycznym malarstwem Henryka Wańka. W ramach swojej indywidualnej wystawy śląski artysta zaprezentuje nie tylko realizowane w latach 2018-2022 prace z cyklu „Kwadratura koła”, ale również starsze, silnie osadzone w aurze mistycyzmu dzieła.

Gdzie: Galeria Miejska we Wrocławiu, ul. Kiełbaśnicza 28
Kiedy: 25.11-22.12.2022

8.) Rozświetlenie osiedlowej choinki na Szczepinie

Choinka na skwerze św. Damiana de Veustera zostanie rozświetlona o godzinie 17:00. Organizatorzy zachęcają, by zainteresowani przynieśli na miejsce smakołyki na wspólny stół (np. ciasto), a także ozdoby choinkowe (nie powinny być papierowe). Sami gwarantują świąteczną atmosferę i gorące kakao.

Gdzie: okolice Pawilonu ESK
Kiedy: sobota 10 grudnia, godz. 17:00

9.) TARGI DOBRY DESIGN ZIMA

Najciekawsze polskie marki, najnowsze trendy, same przyjemności – piszą organizatorzy.

  • Moda -> najnowsze kolekcje i wyprzedaże,
  • Ceramika -> użytkowa i dekoracyjna,
  • Biżuteria -> złoto, srebro, kamienie szlachetne,
  • Druk-> ilustracja, plakat,
  • Książki -> dla dorosłych i dla dzieci,
  • Home -> lampy, lustra, szkło, tekstylia,
  • Zabawki  -> dla dzieci,
  • Eko/Wellness -> kosmetyki, świece sojowe.

Gdzie: Concordia Design, Wyspa Słodowa 7
Kiedy: sobota-niedziela (10-11 grudnia), godz. 11:00-18:00

10.) Osiedlowe ubieranie choinek na Maślicach

Serdecznie zapraszamy na wspólne osiedlowe ubieranie choinek. Zachęcamy do przyjścia i zawieszenia własnych ozdób choinkowych. Być może ktoś będzie chciał się wymienić jakąś dekoracją, zaśpiewać kolędę lub życzyć Wesołych Świąt – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: zieleniec przed Zespołem Szkolno–Przedszkolnym nr 12 przy ul. Suwalskiej 5 oraz hol Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11
Kiedy: sobota 10 grudnia, godz. 15:00

 

Foto: Facebook/Ręki Dzieła Fest