We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Wrocławska Giełda Staroci

Giełda Staroci to dobrze znane wrocławianom wydarzenie, które w wybrane weekendy odbywa się przy Hali Stulecia lub na skwerze przy kościele św. Marii Magdaleny. Na osoby odwiedzające wystawców czekają nie tylko stare meble, naczynia, przedmioty gospodarstwa domowego, ale także rękodzieło czy biżuteria.

Gdzie: skwer przy kościele pw. św. Marii Magdaleny, na rogu ul. Szewskiej i Wita Stwosza
Kiedy: czwartek-niedziela (23-26 maja)

2.) Koncert Mesajah – Dni Odry 2024

W ramach Dni Odry 2024 w beach barze Port Węglowy Mesajah zagra „Koncert dla Matki Rzeki”.

Mesajah albo Manolo (a właściwie Manuel Rengifo Diaz) to wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor, który w swojej twórczości reinterpretuje utwory z nurtów muzycznych takich jak reggae, dancehall czy hip hop, nadając im nowy wymiar z pogranicza stylów.

Gdzie: Port Węglowy Beach Bar, ul. Na Grobli 4
Kiedy: niedziela (26 maja)

3.) Gastro Miasto 2024

Zaczynamy Gastro Miasto 2024! Po raz pierwszy w tym roku spotkamy się w maju od 24.05 do 26.05 na Bulwarze XD. Czekają na Was najpyszniejsze restauracje oraz najlepsi Winiarze, zapisujcie termin, nie może Was zabraknąć! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Kiedy: piątek-niedziela (24-26 maja), godz. 16:00-24:00

4.) Sakura Festiwal Japoński Wrocław

Sakura Festival to kulturalno-kulinarna podróż do kraju kwitnącej wiśni. Festiwalowa strefa gastronomiczna to tradycyjne japońskie smaki – od delikatnego sushi, po aromatyczne rameny i klasyczne przekąski w tempurze. Nie zabraknie także bogatej oferty słodkości, wśród których królują desery z matchą czy ryżowe ciasteczka mochi.

Nie festiwalu pojawią się również stoiska z unikalnymi dodatkami, biżuterią i kosmetykami inspirowanymi sekretami piękna orientalnych tradycji.

Gdzie: plac Wolności
Kiedy: piątek-niedziela (24-26 maja), godz. 12:00-18:00

5.) Dzień Otwarty MPK Wrocław

Już 25 maja zapraszamy Was na coroczne święto wrocławskiej komunikacji miejskiej. Zapiszcie sobie ten termin, nie może was tam zabraknąć! – zachęca wrocławski przewoźnik.

Organizatorzy zapraszają na:

 • wystawę zabytkowego i nowoczesnego taboru,
 • przejazdy okazjonalne tramwajem i autobusem,
 • wycieczki tramwajem z przewodnikiem,
 • karuzelę i dmuchańce,
 • park linowy,
 • strefę maluszka,
 • występy artystyczne,
 • animacje i gry dla całej rodziny,
 • grę terenową z nagrodami,
 • strefę kucyków/hobby horse,
 • alpaki,
 • strefę wyzwań sportowych,
 • strefę food truck,
 • zieloną strefę odpoczynku,
 • zajęcia edukacyjne i kreatywne.

Gdzie: Zajezdnia Tramwajowa Gaj
Kiedy: sobota (25 maja), godz. 11:00-16:00

6.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

24 maja 2024 (piątek)
godz. 21:00 Piękna i Bestia. Czas trwania pokazu: 22:00 min

25 maja 2024 (sobota)
godz. 21:00 Katedra Demokracji. Czas trwania pokazu: 14:40 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (24-25 maja)

7.) Festyn Osiedlowy „Między nami sąsiadami” na Szczepinie

W programie przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji dla każdego! Spotkajmy się o godz. 11:30 przy Pawilonie ESK, aby obejrzeć występy artystyczne. Będą pokazy artystyczne dzieci z osiedlowych szkół oraz teatr połączony z klaunadą i sztuką cyrkową. Po nich odbędą się Rodzinne Zawody Sportowe z ciekawymi i wartościowymi nagrodami! Już teraz pomyślcie, z kim utworzycie dwuosobową drużynę! – zachęcają organizatorzy.

Nie zabraknie warsztatów dla dzieci i dorosłych poprowadzonych przez lokalnych partnerów i organizacje pozarządowe. W tym roku również będzie można zrobić własnoręcznie (przy użycio sitodruku) koszulkę „Jestem ze Szczepina”. Około godz. 16:30 odbędzie się koncert finałowy.

Gdzie: skwer św. Damiana de Veuster
Kiedy: sobota (25 maja), godz. 11:30-17:30

8.) Park Śniadaniowy w Parku Andersa

Zapraszamy na niedzielne uczty w Parku Śniadaniowym! To czas słonecznych poranków, rozmaitych atrakcji i towarzyskich spotkań przy ulubionych smakach. Pyszne śniadania i lunche przygotują dla Was rozmaici wystawcy. Nie zabraknie atrakcji i okazji do poruszania się. Każdy niedzielny poranek rozpoczniemy od jogi na trawie. Start o 10:00. Waszymi pociechami zajmie się animatorka Daria Jankowska, która zaplanuje rozmaite zabawy na cały czas trwania Parku Śniadaniowego – wyliczają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok ForestBaru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela (26 maja), godz. 9:00-16:00

9.) Festyn osiedlowy „Wojszyckie Lato”

Zarząd i Rada Osiedla Wojszyce serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Wojszyc na festyn osiedlowy. Wśród atrakcji m.in. znakowanie rowerów, dmuchańce, konkursy z nagrodami, animacje dla dzieci, pokazy taneczne, pojazdy wojskowe i dużo więcej.

Gdzie: boisko szkolne ZSP nr 25 przy ul. Asfaltowej 6
Kiedy: niedziela (26 maja), godz. 14:00-18:00

10.) Urban Dingoes Night Skating 2024 vol. 1

Zapraszamy na nasz Urban Dingoes Night Skating we Wrocławiu, czyli rolkarski przejazd ulicami miasta! Ale do rzeczy, spotykamy się w piątek, 24 maja 2024 r. na Placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Celem przejazdu jest popularyzacja wrotkarstwa jako środka transportu w mieście, zwrócenie uwagi na potrzeby rolkarzy oraz luki prawne dotyczące tego środka transportu, promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Wrocławia – piszą organizatorzy.

Gdzie: plac Wolności (przy NFM)
Kiedy: piątek (24 maja), godz. 19:00

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu