We wtorek (21 grudnia) informowaliśmy o włamaniu z kradzieżą, którego dokonali nieznani sprawcy na terenie Szkoły Podstawowej numer 116 dla Uczniów z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym, zlokalizowanej przy ul. Piotra Ignuta 28. W czwartek (30 grudnia) Komenda Miejska Policji poinformowała, iż dzięki pracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna udało się zatrzymać włamywaczy.

Ze szkoły wyniesiono m. in. kosztownego sprzętu elektronicznego do terapii dzieci z niepełnosprawnościami oraz pomoce znajdujące się w kilku salach, dlatego odnalezienie sprawców było bardzo istotne.

– Policjanci po otrzymaniu zawiadomienia w tej sprawie, od razu przystąpili do działania i ustalili, że z pomieszczeń szkolnych skradziono m.in. sprzęt elektroniczny o znacznej wartości, w tym specjalistyczny system przeznaczony do diagnozy i terapii zaburzeń słuchu. Jakby tego było mało, przestępcy ukradli klocki, którymi dzieci każdego dnia bawiły się w szkolnej świetlicy – informuje aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z KMP we Wrocławiu.

Na szczęście wykonane czynności policyjne pozwoliły wytypować sprawców włamania.

– Kilkaset godzin intensywnej pracy nad tym, aby namierzyć podejrzanych i odzyskać skradzione przedmioty, dało pozytywny efekt. Nie bez znaczenia była też współpraca z pracownikami szkoły oraz mieszkańcami. Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 24 i 35 lat, którzy obecnie przebywają w policyjnym areszcie. Podczas przeszukań prowadzonych mieszkaniach podejrzanych, odnaleziono część skradzionego mienia, a także kilkaset porcji narkotyków. Oboje usłyszeli już zarzuty za kradzież z włamaniem, a jeden z mężczyzn dodatkowo za posiadanie środków odurzających – dodaje aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak.

 

Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nieznani sprawcy okradli Szkołę Specjalną na Kozanowie.

 

Foto: KMP Wrocław