Przystań Złotniki organizuje spływy kajakowe i pontonowe po bardzo malowniczej rzece Bystrzyca. Jest zlokalizowana we Wrocławiu – Leśnicy (ul. Skoczylasa 57), więc nie trzeba wyjeżdżać z miasta, by przeżyć przygodę w Dolinie Bystrzycy. Już w najbliższą sobotę (23 lipca) na Przystani odbędzie się impreza Eska Summer City, której będą towarzyszyć ciekawe atrakcje – m. in. nocny spływ pontonowy.

Centrum Rekreacji Przystań Złotniki to nowe miejsce na rekreacyjno-sportowej mapie Wrocławia, gdzie organizowane są spływy kajakowe i pontonowe w trybie stacjonarnym. Przystań jest otwarta codziennie od godziny 12:00 do 17:00, a w weekendy od 9:00 do 20:00 – można zadzwonić, napisać lub po prostu przyjść bez zapowiedzi i wziąć udział w spływie kajakowym lub pontonowym.

Po spływie, na przystani można urządzić piknik lub upiec kiełbaskę na ognisku, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. W weekendy odbywają się również animacje dla dzieci. Można wypożyczyć gry plenerowe takie jak cornhol, badminton czy petanka i spędzić czas na łonie natury we Wrocławiu.

Rzeka Bystrzyca nie jest na wrocławskim odcinku rzeka górską. Główną zaletą są walory krajobrazowe oraz zwałkowy charakter rzeki z bardzo dużą ilością powalonych drzew. Na trasie widokowej nie ma żadnej przenoski. Na trasie przyrodniczej – kajakowej jest jedna przenoska przy elektrowni Marszowice. Koryto rzeki w większości przed słońcem osłaniają lasy łęgowe Doliny Bystrzycy, co powoduje, że spływ jest doskonałym pomysłem nawet na upalny dzień.

Sobotnia impreza (23 lipca) rozpocznie się już o godzinie 10:00, a jej program jest bardzo atrakcyjny:

 • Spływy pontonowe po Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy będą odbywały się od godziny 10:00 do godziny 16:00 – wypłynięcia co godzinę. Jest to bardzo malownicza 5-kilometrowa trasa, idealna na relaks w cieniu lasów łęgowych, przez które przedziera się Bystrzyca. Spływ jest łatwy, odbywa się na 7-osobowych pontonach i trwa około 70 minut.
 • O godzinie 9:00 oraz o godzinie 14:00 obędzie się spływ kajakowy na trasie Leśnica – Pracze Odrzańskie – ujście Bystrzycy do Odry. Również malownicza trasa przebiegająca przez Park Leśnicki do Marszowic, następnie dziki odcinek przez Pracze Odrzańskie, pośród dziesiątek zwalonych drzew. Szlak drożny z jedną przenoską przez wodospad na elektrowni Marszowice. Uczestnicy popłyną w dwuosobowych lekkich kajakach pneumatycznych.  Czas spływu wyniesie około 3 godziny.

W obu spływach uczestnicy są przewożeni autokarem lub busami pomiędzy startem a metą spływu.

Główna atrakcja wieczoru zaplanowana na sobotę to idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają ucieczki od nadchodzących upałów. Nocny spływ pontonowy w podświetlonych pontonach na trasie Leśnica – elektrownia Marszowice, bo o nim mowa, pozwoli odetchnąć każdemu, komu dokuczają wysokie temperatury w mieście. Spływ przebiegnie w całości przez malowniczy i nieco dziki obszar Parku Leśnickiego. Po spływie odbędzie się ognisko z kiełbaskami oraz nocna gra terenowa – zainteresowani proszeni są o zabranie ze sobą latarek. Zbiórka na przystani o godzinie 19:30.

Przystań Złotniki organizuje spływy kajakowe i pontonowe po bardzo malowniczej rzece Bystrzyca. Jest zlokalizowana we Wrocławiu – Leśnicy przy ulicy Skoczylasa 57. Spływy zaczynają się i kończą w granicach administracyjnych miasta Wrocław. Jest to unikatowa forma spływu – nie trzeba bowiem wyjeżdżać z miasta, żeby zaznać wspaniałej przygody na bardzo zielonym i dzikim obszarze jakim jest Dolina Bystrzycy. Przystań znajduje się w zasięgu komunikacji miejskiej (Pętla Leśnica), kolejowej (Dworzec PKP Wrocław-Leśnica) lub roweru – na przystani można go bezpiecznie zostawić na czas spływu.

Jak to działa:

 1. Dzwonimy na numer 505 849 282 i sprawdzamy interesujący nas termin spływu.
 2. Przyjeżdżamy na Przystań Złotniki, na miejscu rozliczamy się i bierzemy udział w instruktażu.
 3. Przejazd autokarem w okolice przystani startowej (Jarnołtów).
 4. Przejście malowniczym szlakiem turystycznym na samą przystań (ok. 900m).
 5. Odbiór sprzętu i rozpoczęcie spływu z Jarnołtowa.
 6. Meta spływu jest na Przystani Złotniki (ognisko, animacje, piknik)

*W przypadku spływów kajakowych trasą przyrodniczą do Ujścia Bystrzycy start jest na Przystani Złotniki, a z mety goście są przewożeni na przystań po zakończeniu spływu.

Trasa widokowa Jarnołtów – Leśnica – ok. 5 km (ok. 70 min spływu):

 • od poniedziałku do piątku od godz. 12:00 do 17:00, grupy wypływają co godzinę – pontony lub kajaki,
 • soboty, niedziele i dni wolne od pracy od godz. 10:00 do 16:00, grupy co godzinę – pontony.

Trasa przyrodnicza Leśnica – Ujście Bystrzycy do Odry – 8 km (ok. 3 godz. spływu):

 • soboty, niedziele i dni wolne od pracy o godzinie 9:00 poranny spływ i o godz. 14:00 popołudniowy spływ – kajaki.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc telefonicznie 505 849 282 lub e-mailowo: biuro@rafting-wroclaw.pl

Dla grup zorganizowanych od 14 osób organizowane są spływy w dowolnym czasie i na dowolnej trasie. Przystań posiada w ofercie pakiety piknikowe (cateringowe) dla grup zorganizowanych i firm. Po szczegóły można pisać na adres mailowy: grupy@rafting-wroclaw.pl

Adres: Przystań Złotniki, Wrocław – Leśnica, ul. Skoczylasa 57

Facebook: https://www.facebook.com/PontonyBystrzyca

 

 

Foto: mat. Przystań Złotniki