Będzie to wyjątkowe widowisko w skali naszego kraju, przygotowywane z dużym rozmachem na 20-lecie docenianego na świecie wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła.

Połączenie tańca, elementów wokalnych, sztuki wizualnej i muzyki. 17 aktorów z 12 różnych krajów. (m.in. z  Kuwejtu, Iranu, Japonii Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii). Widowisko dla dorosłych, ze względu na występujący w spektaklu wulgaryzmu, brutalizm i nagość. Przedstawiony będzie świat jako wielki teatr kłamstwa.

17 aktorów z 12 krajów na 20-lecie Teatru Pieśń Kozła. To będzie niezwykłe widowisko, symfonia na obraz, gest i słowo – o świecie jako wielkim teatrze kłamstwa. Trwają próby. Premiera „Crazy God” już 1 lipca, na rozpoczęcie Brave Festival. Spektakl tylko dla widzów dorosłych. Bilety już w sprzedaży. 

Specjalnie na potrzeby najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła powstają niepowtarzalna scenografia, kostiumy, muzyka symfoniczna, a także własny tekst. – „Crazy God” będzie symfonią na obraz, gest i słowo. Spektakl połączy taniec, narrację literacką, sztuki wizualne, elementy wokalne i muzykę. Jest dostosowany do większej sceny, która daje rozmach w tworzeniu scenografii i otwiera możliwości myślenia o spektaklu w kategoriach widowiska – mówi Grzegorz Bral, reżyser spektaklu i dyrektor Teatru Pieśń Kozła. Po raz pierwszy przedstawienie Teatru Pieśń Kozła będzie miało tak liczną obsadę. W spektaklu „Crazy God” udział weźmie 17 artystów z całego świata – z USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Iranu, Egiptu, Kuwejtu, Grecji, Norwegii, Finlandii i Polski. To aktorzy teatralni, jak również tancerze, klasyczny operowy śpiewak (baryton) i zawodowi muzycy – perkusista grający na wibrafonie oraz skrzypaczka. – Zaprosiliśmy do współpracy młodych, niezwykle zdolnych artystów. Pochodzą z różnych kultur, dzięki czemu każdy wnosi coś osobistego, własny śpiew czy taniec. Łączą nas muzyka, ruch i Szekspir. Poprzez sztukę mówimy wspólnym językiem, o wspólnym świecie – dodaje Grzegorz Bral.

Premiera spektaklu odbędzie się 1 lipca, na inaugurację Brave Festival, na dużej scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. W ramach festiwalu przedstawienie będzie można zobaczyć również 2, 3 i 4 lipca. Bilety są już w sprzedaży. Z okazji 20-lecia Teatr Pieśń Kozła przygotuje w tym roku dwa przedstawienia. Druga premiera zaplanowana jest na koniec roku.

Spektakl „Crazy God” Teatru Pieśń Kozła

Reżyseria: Grzegorz Bral

Muzyka: Katarzyna Szwed

Kostiumy: Alicja Gruca

Scenografia: Robert Florczak

Dramaturgia: Alicja Bral

Kompozycje instrumentalne i aranżacje: Adam Clifford

Przygotowanie Chóru: Kelvin Chan

Obsada: Henry McGrath, Anu Almagro, Adam Clifford, Jenny Kaatz, Rafał Habel, Ifi Ude, Dimitris Varkas, Julianna Bloodgood, Kelvin Chan, Olga Kunicka, Haitham Assem Tantawy, Natsumi Kuroda, Angelo Romagnoli, Katarzyna Janekowicz, Julien Touati, Colette Dalal Tchaptchet, Peyman Fallahian

Premierowe spektakle 1-4 lipca 2016 roku podczas Brave Festival

Miejsca sprzedaży biletów:

  • punkty sprzedaży Ticketpro (m.in. Empik, MediaMarkt, Saturn),
  • online: www.bravefestival.pl / Ticketpro
Więcej info znajdziecie na: http://piesnkozla.pl/repertuar#169-crazy-god