Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonujący przy Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym imienia T. Marciniaka został zamknięty do odwołania. Powodem jest absencja personelu medycznego, wynikająca z ogólnopolskiej akcji protestacyjnej ratowników medycznych.

SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu zostanie dzisiaj, tj. 21 lipca br. od godz. 18.00 do odwołania całkowicie zamknięty ze względu na absencję personelu medycznego – ratowników medycznych i pielęgniarek stanowiących obsadę oddziału – poinformował Michał Nowakowski, Rzecznik Prasowy Marszałka Dolnego Śląska.

Absencja personelu jest związana z trwającym aktualnie ogólnopolskim protestem ratowników medycznych, którzy domagają się m. in. wyższych pensji, umów o pracę oraz nowelizacji Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Jak informuje Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych, ponad 20 osób pracujących na co dzień w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul. Fieldorfa, przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.

 

Foto: Facebook/Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych