Piłkarze Śląska Wrocław rozpoczęli rundę wiosenną od falstartu, ponieważ przegrali w derbach z Zagłębiem Lubin przed własną publicznością. Wojskowi zrehabilitowali się jednak w ostatni weekend, ponieważ na wyjeździe pokonali Pogoń Szczecin. W 3 rywalizacji piłkarze tego zespołu zmierzą się przed własną publicznością z Koroną Kielce. Na kogo w tym przypadku stawiają zakłady bukmacherskie?

Śląsk Wrocław z drugą wygraną z rzędu?

Wojskowi po pierwszej części sezonu plasowali się w środku ligowej tabeli, jednak część ekspertów wskazywała, że pomimo tego mogą zaangażować się walka o utrzymanie. Śląsk nie najlepiej spisywał się w meczach kontrolnych przed wznowieniem rundy, a dodatkowo nie dokonał solidnych wzmocnień. Przewidywania związane z możliwą słabszą dyspozycją tego zespołu potwierdziły się już w pierwszej rywalizacji domowej z Zagłębiem Lubin. Trzeba jednak przyznać, że w ostatni weekend piłkarze tego zespołu zaprezentowali się zdecydowanie powyżej oczekiwań. Zakłady bukmacherskie spodziewały się porażki tego zespołu w Szczecinie, a pomimo tego Wojskowi wyjechali z 3 punktami.

Śląsk w poprzednich latach przyzwyczaił swoich kibiców do tego, że o wiele lepiej spisywał się w meczach domowych. W obecnej kampanii nie ma jednak tak dużej dysproporcji w występach tego zespołu przed własną publicznością, a także w delegacjach. Wojskowi na swoim boisku uzbierali 13 oczek w 10 rozegranych spotkaniach, a na wyjazdach 11 punktów w 9 potyczkach, więc mowa tutaj o podobnych statystykach.

Śląsk w tym momencie plasuje się na 11 pozycji w tabeli i ma na koncie 24 wywalczone punkty. W przypadku zwycięstwa w najbliższym spotkaniu z beniaminkiem Wojskowi mogą awansować nawet do górnej połowy tabeli i zbliżyć się do walki o europejskie puchary.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wygraną Korony. Śląsk ma jednak dużo lepsze liczby w starciach, z tym przeciwnikiem przed własną publicznością, ponieważ nie przegrał żadnej z 4 ostatnich rywalizacji i zaliczył w tym czasie 2 zwycięstwa.

Śląsk Wrocław – statystyki:

  • Śląsk Wrocław w ostatniej kolejce wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin.
  • W obu meczach tego zespołu podczas rundy wiosennej nie było wyniku z bramką obu stron.
  • Wrocławianie przegrali pierwszą rywalizację z Koroną Kielce.
  • Śląsk nie zachował czystego konta w 8 ostatnich rywalizacjach z tym przeciwnikiem.
  • Śląsk nie przegrał żadnego z 4 ostatnich meczów domowych z Koroną Kielce.

Korona Kielce znowu pokona Śląsk?

Beniaminek z Kielc to drużyna, która od początku obecnego sezonu jest wskazywana przez analityków zakładów bukmacherskich na głównego kandydata do spadku. Korona w tym momencie plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli i ma w dorobku 16 wywalczonych punktów, dlatego też można powiedzieć, że takie przewidywania ekspertów zdają się potwierdzać. Podopieczni Kamila Kuzery poprawili jednak swoją sytuację w miniony poniedziałek. Korona zaskoczyła większość ekspertów, ponieważ przed własną publicznością wygrała z Cracovią. Ogólnie w pierwszym spotkaniu ligowym rundy wiosennej beniaminek również zaprezentował się całkiem nieźle, ponieważ po wyrównanym meczu przegrał 3:2 z Legią przy Łazienkowskiej. To, co można zauważyć na podstawie występów tego zespołu w rundzie jesiennej to przede wszystkim poprawienie aspektów gry ofensywnej. Korona w obu rozegranych rywalizacjach zdobyła dokładnie 2 bramki, dlatego też ewentualne zdobycie gola we Wrocławiu jest bardzo prawdopodobne.

Analizując dotychczasowe występy Korony Kielce w najwyższej klasie rozgrywkowej, łatwo zwrócić uwagę na fakt, że wywalczyli dokładnie tyle samo punktów w meczach wyjazdowych, co przed własną publicznością. Trudno więc tutaj mówić o jakichkolwiek schematach, jednak fakty są takie, że w meczach bezpośrednich ze Śląskiem Wrocław o wiele lepiej radzili sobie na swoim boisku. Korona wygrała 5 ostatnich meczów z ekipą Wojskowych w Kielcach, ale we Wrocławiu nie dokonała tej sztuki od 2015 roku.

Korona w tym momencie znajduje się w gronie najgorzej broniących drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej. Więcej bramek od tego zespołu na ten moment straciła tylko Lechia Gdańsk i Górnik Zabrze. Równie słabym wynikiem może się pochwalić również Pogoń Szczecin, a także ostatnia w tabeli Miedź Legnica.

Korona Kielce – statystyki:

  • Korona Kielce strzeliła przynajmniej jedną bramkę w 3 ostatnich wyjazdach do Wrocławia.
  • Kielczanie w ostatnim meczu wyjazdowym przegrali z Legią Warszawa.
  • Korona wygrała 3 z ostatnich 4 meczów pomiędzy tymi drużynami.
  • Beniaminek z Kielc aktualnie plasuje się w strefie spadkowej.
  • Korona Kielce wywalczyła 8 punktów w 10 meczach wyjazdowych.

Oferta zakładów bukmacherskich

Analitycy zakładów bukmacherskich, którzy opracowali ofertę na to spotkanie, wskazują, że zdecydowanym faworytem jest ekipa gospodarzy. Trzeba jednak wspomnieć, że przed pierwszą rywalizacją tych drużyn, która odbyła się na stadionie w Kielcach, przewidywania były podobne, a mimo tego Korona wywalczyła 3 punkty. Beniaminek w rundzie wiosennej pokazał się z dobrej dyspozycji, dlatego też nie można go skreślać. Korona potrafiła przed własną publicznością pokonać Krakowie, a także powalczyć o punkty z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej.

Zestawiając to z wynikami osiągniętymi przez ekipę z Wrocławia, można znaleźć pewne analogie. Śląsk przegrał na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin, aby zrehabilitować się wyjazdowej rywalizacji z Pogonią Szczecin.

W obu meczach beniaminka z Kielc w rundzie wiosennej padł wynik btts. Takim też rezultatem zakończyły się 2 ostatnie spotkania pomiędzy tymi drużynami, a także 3 kolejne we Wrocławiu. Propozycja z bramką obu stron na to spotkanie jest oczywiście dostępna w ofercie zakładów bukmacherskich online na stronie Superbet.pl. Wydaje mi się, że powinniśmy być tutaj środkami ofensywnego widowiska, ponieważ Korona Kielce bardzo dobrze zaprezentowała się w grze ofensywnej z Legią i Cracovią, natomiast Śląsk będzie chciał zmazać plamę ze spotkania derbowego z Zagłębiem Lubin. Statystycznie Śląsk Wrocław stracił 15 bramek w 10 meczach domowych, a Korona Kielce 18 razy wyjmowała piłkę z siatki w 10 delegacjach.

Sprawdź najnowsze informacje z Wrocławia.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.
Artykuł powstał przy współpracy z Superbet.