Przy ul. Gazowej, na wrocławskim Tarnogaju, znajdują się dwa skwery oddzielone od siebie ulicą Złostocką. Mowa o skwerze Thomasa i skwerze Schreibera – oba przejdą metamorfozę, dzięki której pojawi się tam znacznie więcej zieleni. Zarząd Zieleni Miejskiej podpisał już umowę na ich urządzenie.

Prace mają rozpocząć się na początku 2023 roku.

Na tym etapie wykonamy nowe alejki i małą pergolę. Przy niej posadzimy pnącza. Do tego ławki, kosze i stojaki rowerowe. Na tym etapie ma powstać także kanalizacja umożliwiająca przyszłe oświetlenie. Prace rozpoczną się na początku przyszłego roku i powinny do lata zostać ukończone – wyjaśnia prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

W późniejszym czasie planowana jest również realizacja projektu zgłoszonego w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Jest to projekt nr 55 – „Tarnogaj nie zapomina – skwer przy Gazowej im. Paula Schreibera”, polegający na stworzeniu w centralnym miejscu skweru makiety osiedla i wyeksponowaniu informacji o jego historii. Przetarg dotyczący tej inwestycji ma zostać ogłoszony wiosną 2023 r.

Chcielibyśmy, żeby w kolejnych latach postały tutaj plac zabaw, siłownia i psi wybieg. I będziemy dokładać zieleni – dodaje prezydent Wrocławia.

 

Wizualizacje: mat. ZZM Wrocław