Centrum Rekreacji Przystań Złotniki rozpoczyna sezon, a miłośnicy wodnych przygód ponownie będą mogli wziąć udział w spływach pontonowych po malowniczej rzece Bystrzyca. Przystań jest zlokalizowana we Wrocławiu – Leśnicy (ul. Skoczylasa 57), więc nie trzeba wyjeżdżać z miasta, by przeżyć przygodę w Dolinie Bystrzycy. Jednak spływ to nie jedyna atrakcja, ponieważ na miejscu znajduje się również strefa do piknikowania, w której można odpocząć i upiec kiełbaski przy ognisku.

Start sezonu 2023

Pierwsze spływy pontonowe w tym roku, na trasie z Jarnołtowa do Leśnicy, wystartują w poniedziałek (1 maja) i będą odbywać się w dni ustawowo wolne od pracy, dni wypadające pomiędzy dniami wolnymi od pracy (np. 2 maja czy piątek po Bożym Ciele) oraz w weekendy. Pontony wypływają z przystani co godzinę, od 9:30 do 15:30.

Jak wygląda trasa spływu?

Przygoda rozpoczyna się na terenie Przystani Złotniki przy ul. Skoczylasa 57, skąd uczestnicy spływu zabierani są autokarem do Ratynia. Po krótkim, 10-minutowym spacerze malowniczym szlakiem turystycznym Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy dociera się do górnej przystani, gdzie obsługa wydaje sprzęt (pontony, kapoki, wiosła), a następnie rozpoczyna się spływ. Trwa on około 70 minut – w zależności od stanu wody i tempa wiosłowania, a kończy się na Przystani Złotniki.

Trasa spływu jest bardzo malownicza, ponieważ Bystrzyca wije się zakrętami po terenie Parku Krajobrazowego. Spływ jest łagodny, dzięki czemu mogą w nim wziąć udział osoby w każdym wieku: od małych dzieci po seniorów. Mile widziane są także czworonogi.

Po spływie, na przystani można urządzić piknik lub upiec kiełbaskę na ognisku, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu.

W czerwcu wystartują także spływy kajakowe na trasie Jarnołtów – Janówek, trwające około 3,5 godziny. Do dyspozycji gości Przystani Złotniki będzie również wypożyczalnia rowerów elektrycznych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej przystani.

Informacje praktyczne

Przystań znajduje się w zasięgu komunikacji miejskiej (Pętla Leśnica), kolejowej (Dworzec PKP Wrocław-Leśnica) lub roweru – na przystani można go bezpiecznie zostawić na czas spływu.

Godziny otwarcia:

  • pontony wypływają z przystani co godzinę, od 9:30 do 15:30.

Cennik biletów:

  • dorośli – 60 zł,
  • dzieci do lat 12 – 50 zł,
  • dzieci do lat 3 – bezpłatnie.

Szczegóły dotyczące rezerwacji są dostępne na stronie internetowej: www.rafting-wroclaw.pl lub pod numerem telefonu: 505 849 282

Szczegóły dotyczące programów dla szkół oraz spotkań firmowych można uzyskać pisząc na adres mailowy: grupy@rafting-wroclaw.pl

Adres: Przystań Złotniki, Wrocław – Leśnica, ul. Skoczylasa 57

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Centrum Rekreacji Przystań Złotniki.