Jak informuje KMP we Wrocławiu, zatrzymany 39-latek specjalizował się w kradzieżach katalizatorów – miał na swoim koncie aż 21 tego rodzaju kradzieży. Jednak to nie wszystkie jego przewinienia, ponieważ podczas szczegółowej kontroli drogowej, funkcjonariusze znaleźli w samochodzie mężczyzny znaczne ilości narkotyków.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu zatrzymali pojazd do kontroli drogowej, a w jej trakcie pojawiały się nowe fakty wpływające na niekorzyść kontrolowanych. W samochodzie marki Opel Astra mundurowi znaleźli znaczną ilość substancji odurzających w postaci amfetaminy, kokainy oraz marihuany. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez organy ścigania. Na tym policjanci nie poprzestali. Szczegółowa kontrola auta spowodowała, że funkcjonariusze w bagażniku znaleźli też katalizator oraz narzędzia. Jak się okazało w wyniku dalszych czynności, został on wycięty i skradziony z innego pojazdu – relacjonuje st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Na podstawie analizy zebranych wcześniej materiałów oraz wykonanych sprawdzeń i ustaleń, policjanci udowodnili 39-letniemu mieszkańcowi powiatu wrocławskiego, aż 21 tego rodzaju kradzieży. Sąd wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie wobec mężczyzny, ale ostatecznie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

Foto: KMP Wrocław