W poniedziałek 19 kwietnia, przy Stadionie Wrocław uruchomiono największy punkt szczepień drive-thru w Polsce. Można się tam zaszczepić nie wysiadając ze swojego samochodu.

Punkt szczepień zlokalizowany przy stadionie, docelowo ma obsługiwać ponad 8 tysięcy osób dziennie, które będą mogły skorzystać z 20 stanowisk szczepień, w tym 18 samochodowych i dwóch pieszo-rowerowych. Aby skorzystać z punktów drive-thru nie trzeba przyjeżdżać wyłącznie samochodem, można również dotrzeć do nich rowerem lub pieszo.

Osoby, które nie są w stanie dotrzeć na szczepienie na własną rękę, mogą liczyć na pomoc miasta:

Od początku Wrocław wspiera Narodowy Program Szczepień. Bezpłatnie dowozimy na szczepienia osoby z niepełnosprawnością i starsze, a medyków do szpitala tymczasowego. W naszym mieście podano do tej pory już ponad 200 tys. dawek, a teraz, jeśli tylko dotrą szczepionki, czeka nas przyśpieszenie – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Stadion Wrocław ma ogromny potencjał, ale będziemy szczepić, we współpracy ze Szpitalem Klinicznym, także w Centrum Historii Zajezdnia i w ponad 120 innych punktach na terenie Wrocławia. To nasza wspólna sprawa i wspólna odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców – dodaje prezydent.

Otwarcie samochodowego punkt szczepień miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie, a jego działalność zainaugurowali premier Mateusz Morawiecki, wojewoda Jarosław Obremski i prezydent Jacek Sutryk. Premier zapewniał dziś, że trwają intensywne prace we współpracy z Komisją Europejską, które pomogą w prowadzeniu dyskusji z korporacjami, tak by do Polski dotarło jak najwięcej szczepionek.

Aby skorzystać z wrocławskiego punktu szczepień drive-thru należy zarejestrować się na szczepienie, przyjechać z dowodem osobistym na Stadion Wrocław, maksymalnie 10 min przed wyznaczoną godziną szczepienia, a po otrzymaniu dawki szczepionki, odczekać 20 min. w wyznaczonej części parkingu. Na teren stadionu należy wjeżdżać bramą „B” od strony al. Śląskiej.

 

Foto: Facebook/Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia