28 maja, w ramach świętowania jubileuszu, salon Volkswagen Centrum Wrocław rozdawał wrocławianom nasiona łąki antysmogowej. Ilość nasion nie jest przypadkowa, bowiem ma związek z 12 500 samochodami marki Volkswagen, jakie w ciągu 10 lat istnienia salonu trafiły w ręce klientów. Zainteresowanie akcją było tak duże, że salon postanowił ją kontynuować.

To już 10 lat, od kiedy salon Volkswagen Centrum Wrocław istnieje na rynku. W lutym 2012 roku przy Alei Brücknera 54 we Wrocławiu powstała największa w tamtym okresie tego typu placówka Polsce. Aby przybliżyć nieco historię salonu, od jego powstania, aż do dziś, poniżej przedstawiamy najważniejsze momenty, jakie miały miejsce w ciągu tych 10 lat.

Budowa salonu Volkswagen Centrum Wrocław

Dokładnie w czerwcu 2010 roku przy Alei Brücknera 54 rozpoczęła się budowa największego salonu Volkswagena w Polsce. Nowo powstały salon na tamten czas miał być przestronniejszy nawet niż te, spotykane w Moskwie, Pradze, Wiedniu, a nawet w Paryżu. Salon ma możliwość prezentacji aż 35 samochodów, co do dziś jest imponującym wynikiem.

Uroczyste otwarcie salonu z udziałem prezydenta Wrocławia

Oficjalne otwarcie miało miejsce w lutym 2012 roku, a dokonał go ówczesny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Towarzyszyli mu również przedstawiciele firmy Auto Group Polska: Waldemar Ciesiółka, Henryk Świtoń, Andrzej Lellek, Piotr Lellek, Henryk Paczkowski. Wydarzenie prowadzone było przez Tomasza Kamela, a o muzyczne doznania przybyłych gości zadbał legendarny zespół KOMBI. Podczas otwarcia salonu, swoją oficjalną premierę miał model Volkswagen UP!.

Imponujący salon o powierzchni ponad 9 000 m2, nowoczesne stanowiska serwisowe, odrębny dział likwidacji szkód oraz specjalnie wydzielona strefa samochodów sportowych marki, to tylko niektóre możliwości, jakie już wtedy oferowała nowa placówka. Warto również wspomnieć, że w salonie przy Brücknera 54, funkcjonował specjalny dział Volkswagen Exclusive – dedykowany najbardziej wymagającym klientom.

10 lat salonu w liczbach

– Unikatowość salonu Volkswagen Centrum Wrocław najlepiej będzie przedstawić w liczbach. Dlatego z dumą prezentujemy Wam najważniejsze zestawienia liczbowe, które pokazują, jak ogromną pracę wykonaliśmy w ciągu ostatniej dekady:

  • Na początku zatrudnialiśmy 45 osób, spośród których aż 14 jest z nami do dziś.
  • W ciągu 10 lat przeprowadziliśmy dla naszych klientów około 16 000 jazd testowych.
  • Co roku naszą placówkę odwiedza około 20 000 osób.
  • W latach 2012-2022 przyjęliśmy aż 96 500 samochodów do serwisu.
  • Wydaliśmy w ręce klientów łącznie 12 390 samochodów, wśród których były modele, jakie już zostały wycofane z produkcji: Volkswagen Golf Sportsvan, Jetta, Passat Variant, CC, E-Golf, EOS, Scirocco oraz Beetle.
  • Najczęściej kupowanymi modelami w naszym salonie do tej pory były: Volkswagen Golf (4941 sztuk, modele Hatchback, Sportsvan i Variant), Passat (2658 sztuk, modele Limousine oraz Variant), a także Tiguan (1176 sztuk z wersją Allspace) – wyjaśnia jeden z pracowników salonu.

Salon Volkswagen Centrum Wrocław dzisiaj

W 2022 roku salon nadal pozostaje jedną z największych placówek Volkswagena w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 100 pracowników, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie.

Ponadto, salon przy al. Brücknera 54 to miejsce posiadające nowoczesną blacharnię i lakiernię, odrębny dział Car Detailingu, autoryzowany serwis mechaniczny, wyposażony w 21 specjalistycznych podnośników, a także unikatowe, pierwsze w Polsce Centrum Napraw Baterii w samochodach elektrycznych.

Odbierz nasiona łąki antysmogowej

Aby uczcić swoje 10. urodziny, Volkswagen Centrum Wrocław postanowił rozdać wrocławianom 12 500 m2 łąki antysmogowej. W związku z tym każdy klient salonu, ale także każda zainteresowana osoba, może odebrać w salonie przy al. Brücknera 54 całkowicie darmowe nasiona. Warto więc o tym pamiętać, załatwiając sprawy w okolicy. Akcja trwa do wyczerpania fiolek z nasionami.

Zanieczyszczenie powietrza jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem dla ochrony środowiska. Problem smogu dotyka niemal każdego z nas, a szczególnie ludzi zamieszkujących największe polskie miasta. Smog jest mieszaniną, która powstaje w wyniku zanieczyszczeń powietrza, wynikających z działalności ludzi i niekorzystnych zjawisk atmosferycznych takich jak mgła. Niestety, okazuje się, że Polska znajduje się w pierwszej 50-tce najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, a Wrocław jest jednym z nich.

Przeprowadzenie szeregu badań pozwoliło odkryć, że naturalne łąki antysmogowe, stworzone z mieszanki różnych nasion, potrafią bardzo skutecznie oczyszczać powietrze. Lepkie i szorstkie liście zastosowanych w nich roślin, działają niczym lep na zanieczyszczony pył z powietrza, dlatego wychwytując go – automatycznie pochłaniają szkodliwe substancje.

– Gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w naszej inicjatywie. Wierzymy, że dzięki niej, wspólnie sprawimy, że powietrze w naszym mieście będzie o wiele czystsze, a co za tym idzie – zdrowsze – przekonują przedstawiciele Centrum Wrocław.

 

Adres: Volkswagen Centrum Wrocław, al. Brücknera 54

Facebook: https://www.facebook.com/AutoGroupPolska 

Instagram: https://www.instagram.com/autogrouppolska/