Kolejny z projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego wszedł w fazę realizacji. Mowa o drogach rowerowych, które powstaną na ul. Sądowej, a dokładnie na odcinku od pl. Legionów do skrzyżowania ul. Podwale z ul. Krupniczą.

– W ramach zadania realizowanego z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie nie tylko nowa droga dla rowerów, ale i nowy chodnik na zachodniej części ul. Sądowej. Powstanie nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy. Przebudowany zostanie także wodociąg. Nasadzonych zostanie kilkanaście drzew – informuje prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Prace na ul. Sądowej już ruszyły, a pierwszym etapem inwestycji będzie wymiana sieci wodociągowej. Następnie powstaną dwukierunkowe drogi rowerowe:

  • po obu stronach ulicy na odcinku od pl. Legionów do skrzyżowania z ul. Świebodzką,
  • po zachodniej stronie ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Świebodzką do skrzyżowania z ul. Podwale.

Kolejnym z elementów realizowanego zadania jest budowa przejazdu rowerowego z sygnalizacją świetlną przez ul. Podwale, na wlocie zachodnim skrzyżowania ulic: Podwale – Sądowa – Krupnicza. Co więcej, wzdłuż ul. Sądowej posadzone zostaną młode drzewa i krzewy.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 2,4 mln złotych, natomiast kwota, jaką projekt uzyskał w ramach WBO to 250 tysięcy złotych. Prace potrwają do końca roku.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk