Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu poinformował o rozpoczęciu budowy brakującego odcinka Promenady Krzyckiej – pomiędzy ulicami Śliwkową a Gazową. Nowy fragment Promenady Krzyckiej powstanie między cmentarzem św. Ducha a Wzgórzem Tarnogajskim i będzie uzupełnieniem wybudowanego w tym roku odcinka od ulicy Bardzkiej do ulicy Gazowej.

Promenada Krzycka we Wrocławiu obejmuje tereny zieleni rozciągające się po obu stronach linii kolejowej Popowice-Brochów. To trasy spacerowe i rowerowe oraz nowe tereny zieleni. Promenada stanowi zaplecze rekreacyjne osiedli Grabiszyn, Grabiszynek, Gajowice, Borek, Krzyki, Partynice, Ołtaszyn, Wojszyce oraz Gaj i łączy ze sobą tereny parkowe i sportowe wykorzystywane przez spacerowiczów i rowerzystów – wyjaśnia ZDiUM.

Cała trasa będzie miała docelowo ok. 7,5 km i pobiegnie od ul. Grabiszyńskiej do ul. Gazowej na Tarnogaju. Dotychczas wykonano odcinek na długości 2,9 km i wydano kwotę 6,38 mln zł. Koszt 240-metrowego fragmentu, którego budowa rozpoczęła się w połowie października to niemal 700 tysięcy zł.

 

Foto: ZDiUM Wrocław