Otwarcie nowego Aquaparku na Brochowie odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w czerwcu tego roku. Jednak to nie koniec tego typu inwestycji w mieście – w środę (8 czerwca) prezydent Wrocławia wbił pierwszą łopatę pod budowę kolejnego Aquaparku, który powstanie na Zakrzowie.

Basen przy ulicy Wilanowskiej 31, który będzie bliźniaczo podobny do obiektu na Brochowie, zaprojektuje i wybuduje konsorcjum Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z o.o.

Aquapark zostanie wyposażony w trzy niecki basenowe, jacuzzi, strefę fitness, która będzie składała się z trzech sal zajęciowych i siłowni oraz saunarium, gdzie goście będą mogli skorzystać z uroków saun fińskich i parowych. Nie zabraknie także basenu letniego z podgrzewaną wodą, co w znacznym stopniu zwiększy komfort użytkowania. Teren wokół obiektu zostanie odpowiednio zagospodarowany, z budową niezbędnej infrastruktury parkingowej włącznie.

– Zainteresowanie klientów naszymi usługami pokazuje, że tego typu obiekty we Wrocławiu są niezbędne. Jesteśmy już w końcowej fazie budowy Aquaparku na Brochowie, a teraz będziemy mogli zmierzyć się z kolejnym zadaniem – budową obiektu na Zalrzowie, który mamy nadzieję, że także spełni oczekiwania mieszkańców i będzie miejscem tętniącym życiem – mówił prezes Aquaparku Wrocław Grzegorz Kaliszczak.

Zgodnie z umową wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 18 miesięcy, a jej koszt szacowany jest na 39,5 mln zł.

Niebawem otwarcie Aquaparku na Brochowie

Basen, który powstał w miejscu dawnego kąpieliska miejskiego przy ulicy Polnej 10, przyjmie pierwszych miłośników wodnych szaleństw prawdopodobnie jeszcze w czerwcu.

Nowy budynek to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Na pierwszym poziomie znajdują się 4 baseny wraz z infrastrukturą – szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. W strefie rekreacyjnej znajduje się basen sportowy o wymiarach 25×14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób.

Basen zewnętrzny posiada część brodzikową, przeznaczoną dla najmłodszych klientów. Wymiary tej niecki to 25×20 m, a jej głębokość wynosi od 0,3 do 1,35 m. Basen czynny będzie sezonowo. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym. Przed Aquaparkiem dostępny będzie też parking o powierzchni 600 mkw. z 5 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 44 stojakami rowerowymi.

Z kolei na pierwszym piętrze budynku powstała część sportowo-wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej powstały dwie sale fitness, o które zabiegli mieszkańcy Brochowa. W jednej z nich będą prowadzone zajęcia fitness, w drugiej zajęcia jogi. Z kolei w strefie saunarium dostępne będą dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz pomieszczenie do wypoczynku.

Umowa na budowę Aquaparku na Zakrzowie podpisana.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Wizualizacja: mat. prasowe UM