Wykonawca inwestycji, a mianowicie firma Strabag Polska, rozpoczął już prace budowlane. Jeżeli wszystkie zadania uda się zrealizować zgodnie z ustalonym harmonogramem, powstająca za blisko 55 milionów złotych wielofunkcyjna hala sportowa zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2023 roku.

Obiekt zostanie zrealizowany dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wrocław,  Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław.

– Cieszę się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki we Wrocławiu powstanie nowoczesna, wielofunkcyjna hala sportowa, w której do rywalizacji sportowej będą mogli przygotowywać się lekkoatleci z Dolnego Śląska i sportowcy klubu Ślęza. Ze środków Ministerstwa na wsparcie tej inwestycji planujemy przeznaczyć ponad 27 mln złotych z rekordowych 657 mln złotych jakie zabudżetowaliśmy na rozwój nowoczesnych obiektów sportowych w 2022 roku. W ciągu ostatnich sześciu lat przeznaczyliśmy na ten cel łącznie blisko 3,4 mld zł, zmieniając sportowy krajobraz Polski, aktywnie wspierając budowę i modernizację prawie 7 tysięcy boisk, kortów, hal, skoczni, lodowisk, pływalni i innych obiektów sportowych – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Prace projektowe dotyczące hali na Kłokoczycach trwały od czerwca 2021 roku, natomiast w listopadzie Strabag uzyskał pozwolenie na budowę i rozpoczął prace. Obecnie trwa pierwszy etap przygotowania terenu pod realizację projektu.

 – W ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” wybudowaliśmy kilkadziesiąt zewnętrznych obiektów lekkoatletycznych. To, czego brakowało, to kryty, całoroczny obiekt pozwalający na prowadzenie wszechstronnych treningów lekkoatletów. Bardzo nam zależy, aby Dolny Śląsk utrzymał pozycję sportowego lidera na mapie Polski, a nasi sportowcy mogli korzystać z obiektów o najwyższych standardach. Tylko w ten sposób utalentowani młodzi sportowcy z Dolnego Śląska będą doskonalić swoje talenty i rywalizować na najwyższym poziomie – podkreśla marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Budynek został zaprojektowany w ten sposób, żeby jednocześnie nad swoją formą pracowali reprezentanci lekkoatletyki oraz zawodniczki Ślęzy Wrocław. Nowoczesne rozwiązania sprawią, że trybuny, które pomieszczą 2000 widzów (z możliwością ewentualnej rozbudowy), zapewnią kibicom optymalne warunki do dopingowania zarówno lekkoatletów, jak i przedstawicieli sportów drużynowych.

Prace projektowe to zawsze okres, w którym dzieje się bardzo dużo, ale osoby z zewnątrz cały czas widzą ten sam krajobraz. Od teraz wszystko się zmieni, bo na terenie budowy zameldował się ciężki sprzęt i z każdym tygodniem będziemy świadkami tego, jak nasza hala zacznie dosłownie rosnąć w oczach. Przed nami jeszcze daleka droga do mety, ale mając wsparcie tak doświadczonych i renomowanych partnerów, jestem przekonana, że wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem i już za niewiele ponad rok otworzymy długo wyczekiwany dom dla lekkoatletów oraz naszych koszykarek – podsumowuje Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław.

Na Kłokoczycach powstanie wielofunkcyjna hala lekkoatletyczna.

 

Źródło: mat. prasowe Ślęza Wrocław
Wizualizacja: ASPA Pracownia Architektoniczna