W sobotę (23 lipca) rusza Letnie Kino Opery Wrocławskiej. W atmosferze pikniku przy Świdnickiej 35 od strony fosy, wrocławianie i turyści będą mogli oglądać najlepsze spektakle opery w ramach projektu „op.era4u – Chodź do opery!”.

W sobotę (23 lipca) o godzinie 20:30 zostanie uruchomiony specjalny ekran o wymiarach 8 x 5 metrów, a o godz. 20:50 Halina Ołdakowska – dyrektor Opery Wrocławskiej otworzy pierwsze Letnie Kino Opery Wrocławskiej. Następnie widzowie będą mogli obejrzeć „Toskę” Giacomo Pucciniego w doborowej obsadzie Floria Tosca – Lianna Haroutounian, Mario Cavaradossi – Giorgi Sturua, Baron Scarpia – Ambrogio Maestri. Po tym spektaklu, który miał premierę w sierpniu ubiegłego roku krytycy pisali, że czekają na kolejne premiery w Covent Garden przy Świdnickiej, a tygodnik „Newsweek Polska” zaliczył „Toskę:” w reż. Michaela Gielety do najlepszych spektakli roku 2021.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny, a do dyspozycji widzów, którzy przyjdą nad fosę, będą leżaki i stoły pod parasolami. Można również zabierać własne koce. Strefa gastronomiczna oferująca zimne i ciepłe napoje oraz dania kuchni polskiej i europejskiej, będzie otwarta codziennie do końca wakacji od godziny 11:00 do około 23:00.

Jak informuje Opera Wrocławska, kino będzie uruchamiane po zmierzchu około godz. 21:00, natomiast w przypadku złych warunków pogodowych, filmy nie będą wyświetlane.

Pełny repertuar Letniego Kina Opery Wrocławskiej:

  • sobota (23 lipca) – „Toska” Giacomo Pucciniego w doborowej obsadzie.
  • niedziela (24 lipca) – „Cyganeria” Giacomo Pucciniego. To jeden z największych hitów Opery Wrocławskiej. Podczas pandemii transmisję online włoskiego arcydzieła obejrzało 40 tys. osób na całym świecie.
  • poniedziałek (25 lipca) – koncert noworoczny, a w programie fragmenty „Traviaty”, „Cyganerii” i „Napoju miłosnego”.
  • wtorek (26 lipca) – jedna z najbardziej ukochanych oper Giuseppe Verdiego, czyli „Nabucco”.
  • środa (27 lipca) – „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w wersji koncertowej, czyli bez akcji scenicznej.
  • czwartek (28 lipca) – „Toska” Giacomo Pucciniego w reż. Michaela Gielety.
  • piątek (29 lipca) – „Opowieści Hofmanna” Jaquesa Offenbacha.
  • sobota (30 lipca) – balet „Giselle” Adolphe’a Adama.
  • niedziela (31 lipca) – „Nabucco” Giuseppe Verdiego.

 

Źródło/Foto: mat. prasowe Opery Wrocławskiej