Strasząca od kilkunastu lat budowla przy ulicy Kolejowej pierwotnie miał być parkingiem wielopoziomowym. Jego budowę rozpoczęła nieistniejąca już firma Wrocławska Jedynka, ale przez problemy finansowe nigdy nie zakończyła inwestycji.

 Wczoraj pojawił się tam ciężki sprzęt. 

Budowla ma kolejnego właściciela. To warszawska spółka Nowa Nadzieja. W lutym 2015 roku prezydent Wrocławia udzielił tej spółce pozwolenia na rozbiórkę zespołu budynków przy ulicy Kolejowej 8-10.

W listopadzie szkieletorem zainteresowała się wrocławska radna Grażyna Kordel,  która wystąpiła z interpelacją do prezydenta Wrocławia w sprawie podjęcia decyzji o zagospodarowaniu lub wyburzeniu tej konstrukcji.
 
– Szkielet szpecący okolicę jest widoczny z wielu bardzo uczęszczanych punktów – od ulicy Piłsudskiego, Grabiszyńskiej, Powstańców Śląskich, a przede wszystkim z okien przejeżdżających pociągów. Budowla pokryta jest graffiti, porośnięta samosiejkami i chaszczami – pisała radna.
Co dalej?
Prawdopodobnie powstanie tam budynek biurowo-usługowego z garażem podziemnym i infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu.
Zobacz całość:
http://investmap.pl/artykul/artykuly,wroclaw-szkieletor-przy-kolejowej-wreszcie-przestanie-straszyc-rusza-rozbiorka,125741 


foto: Fotopolska