Temat remontu wiaduktu na ul. Kowalskiej był poruszany już od wielu miesięcy. Teraz inwestycja wchodzi na etap realizacji, czego skutkiem będą zmiany w ruchu obejmujące kierowców.

Pace przy wiadukcie obejmą m. in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników, naprawę podpór i nałożenie warstwy antykorozyjnej, naprawę elementów betonowych (np. schodów), wymianę izolacji przeciwwodnej, barier energochłonnych na moście, pod nim oraz na dojazdach. Ponadto, pojawi się nowe ledowe oświetlenie i miejski kanał technologiczny.

Remont rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia, w związku z czym w nocy z 5 na 6 lutego (z piątku na sobotę), wiadukt zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Ruch pieszy ma być w tym miejscu dozwolony tak długo, jak tylko będzie to możliwe.

Na czas prowadzonych prac, kierowcy będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. Kierowcy podróżujący w stronę al. Poprzecznej od soboty będą zjeżdżać z ul. Kowalskiej na ul. Bolesława Krzywoustego w kierunku Warszawy. Po ok. 700 m wjadą na wiadukt nad ul. Jana III Sobieskiego, następnie zjadą na ul. Bolesława Krzywoustego i będą kontynuować jazdę w kierunku węzła ul. Kowalskiej i al. Poprzecznej.

 

Natomiast kierowcy zmierzający od ul. Kowalskiej w kierunku osiedli Kowale i Swojczyce pojadą ul. Kowalską, al. Poprzeczną, ul. Bolesława Krzywoustego. Długość objazdu wynosi 1500 m.

 

Generalnym wykonawcą robót jest firma Plus Inwest P. Żygadło, koszt remontu wynosi ponad 4,5 mln zł. Prace potrwają około pół roku, ich zakończenie planowane jest na czerwiec 2021.

Źródło: mat. prasowy