Po pierwszym etapie przygotowawczym, w najbliższym czasie w przestrzeni Kina Nowe Horyzonty rozpoczną się pierwsze prace remontowe. W ramach inwestycji zaplanowano m. in.: modernizację sal, wymianę elementów kinotechniki, odnowienie foyer, wymianę windy, remont toalet czy zainstalowanie nowego systemu klimatyzacji.

To tu od siedemnastu lat odbywa się jeden z największych i najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, MFF Nowe Horyzonty, a także szereg całorocznych wydarzeń filmowych i kulturalnych. Kino Nowe Horyzonty to miejsce, które na stałe wpisało się w miejską tkankę.

Wynajęliśmy przestrzeń kina od spółki Futureal Investment Partners i udostępniliśmy ją stowarzyszeniu. Dzięki temu kino Nowe Horyzonty może kontynuować swoją misję. W październiku właściciel budynku rozpoczyna pierwsze prace remontowe, by tak jak się umówiliśmy podnieść standard mocno już wyeksploatowanego kina – mówi Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury UMW. –  Niezmiernie nas to cieszy, że Nowe Horyzonty zostają we Wrocławiu na kolejne 10 lat – dodaje.

Przed nami kilkumiesięczny proces stopniowej modernizacji – mówi dyrektor kina Daniel Ratuszniak – to duże i złożone przedsięwzięcie, do którego rozpoczęcia przygotowywaliśmy się przez ostatnie miesiące. Harmonogram działania został dopasowany do funkcjonowania kina tak, by nie był uciążliwy dla bieżącej działalności i nadchodzącego American Film Festival. Niemniej mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu kina, dlatego w tym czasie prosiłbym naszych widzów i widzki o wyrozumiałość.

Remont obejmie między innymi modernizację sal: pojawią się nowe ekrany, projektory, tkaniny akustyczne i oświetlenie LED. W planach jest również wymiana większości foteli, co więcej  w wybranych salach zostanie zainstalowane nowe nagłośnienie.

Pierwsze prace ruszą od połowy października. Na początek z użytku zostaną wyłączone sale numer 4 i 5 na I piętrze. Po oddaniu sal do ponownego działania remont rozpocznie się w salach numer 6 i 9. Modernizacja największej sali numer 1 przewidywana jest na wiosnę, z kolei zakończenie prac w okolicach połowy 2023 roku.

Kino Nowe Horyzonty przejdzie gruntowny remont.

 

Foto: Wikipedia