Blisko tysiąc uczestników, 300 gatunków alkoholi i kilkadziesiąt wystawców z całego świata. Dwa dni warsztatów, koncerty oraz niezapomniana atmosfera. Tak było w zeszłym roku na Rum Love Festiwal we Wrocławiu. Organizatorzy postanowili zarazić rumem całą Polskę i zrobić z festiwalu imprezę cykliczną. Czym zaskoczą tym razem?

Na początku była pasja… głębokie zainteresowanie alkoholami, które przerodziło się w profesjonalną karierę zawodową. Organizatorzy Rum Love Festiwal mogą uważać się za prawdziwych szczęściarzy, ponieważ robią w życiu to, co kochają.
Festiwale rumowe odbywają się od lat na całym świecie, w Polsce rum, obok tequili i ginu, można jeszcze zaliczyć do niszowych kategorii alkoholu. Jednak według badań z Panelu Handlu Detalicznego Nielsena w roku 2015 wartość rynku rumu w Polsce wynosiła 91 mln zł. Oznacza to, że wzrosła o 10% w stosunku do poprzedniego roku. Aktualnie, zgodnie z wypowiedziami specjalistów z KPMG w ciągu roku prawie 30 procent polskich konsumentów, czyli ponad 11,5 mld osób, przynajmniej raz sięga po rum. Eksperci prognozują stały wzrost tego segmentu na poziomie 2-3 procent rocznie. Zaznaczając, że przyczynia się do tego rosnąca popularność drinków, koktajli (sztuka miksologii), podróży, a także wpływ blogujących miłośników alkoholi oraz edukowanie konsumentów na temat rumu. W związku z powyższym, Tomasz Krzyk i Patryk Kozyra postanowili zorganizować pierwszy raz w Polsce Rum Love Festiwal, który w zeszłym roku odbił się szerokim echem wśród miłośników przeróżnych alkoholi. 

W tym roku, jak w poprzednim, Rum Love Festiwal odbędzie się w budynku Hali Stulecia wpisanym na listę UNESCO, ponieważ wyjątkowe wydarzenia potrzebują wyjątkowej przestrzeni. Organizatorzy spodziewają się około dwóch tysięcy uczestników festiwalu. Będą szkolenia produktowe MASTERCLASS, 34 stoiska dla partnerów – firm, które chciałyby pokazać swoje produkty (oprócz alkoholi również kawę czy cygara). Do dyspozycji gości będzie taras zewnętrzny oraz sklep festiwalowy. W tle słychać będzie tematyczną muzykę, a wieczorem koncerty grup muzycznych na świeżym powietrzu. Na tegorocznym festiwalu uczestnicy będą mieli okazję wybrać „Rum Festiwalu” czyli rum, który przypadł do gustu największej liczbie gości. Jednym ze specjalnych gości tej edycji festiwalu będzie Ian Burrell, jedyny na świecie ambasador w kategorii rumu oraz twórca pierwszego na świecie festiwalu rumowego The UK RumFest. Ciekawostką jest, że Ian Burrell pobił Światowy Rekord Guinnessa największą zorganizowaną degustacją rumu oraz warsztatami masterclass. Ian jest również gwiazdą kanału 4-go brytyjskiej telewizji, gospodarzem programu „Sunday Brunch”. Jest to doskonale znana postać w branży alkoholowej, a dzięki występom w telewizji stał się także rozpoznawalną osobą publiczną. Będą mieli Państwo spotkać Iana Burrella oraz innych gości specjalnych osobiście na Rum Love Festiwal 22-23 czerwca we Wrocławiu.

Organizatorzy postawili sobie za cel wzmocnienie świadomości i kultury picia alkoholi takich jak m.in. rum czy whisky. Począwszy od pasji i pomysłu, rozpoczęli prace nad Rum Love Festiwal i BlackBeard. Wszystkie projekty zakończyły się sukcesem, jednak Panowie zaznaczają, że dopiero rozwijają skrzydła i nie mają zamiaru spocząć na laurach. Od zeszłego roku wystartowali z kilkoma świetnymi projektami, które nie zamykają się tylko w granicach Polski. Właśnie dzięki takim projektom, pasjonaci alkoholi z całego świata myśląc „Polska”, będą widzieli Wrocław i BlackBeard.
Serdecznie zapraszamy na Rum Love Festiwal 22-23-go czerwca do Wrocławia, a także do odwiedzenia strony internetowej www.rumlovefestiwal.com

KONKURS!

Mamy do rozdania 5 dwudniowych wejściówek na Rum Love Festiwal!

Aby wziąć udział w konkursie należy wpisać dowolny komentarz pod tym artykułem, oraz wpisać swój mail do NEWSLETTERA, który znajduje się na dole strony. Spośród osób, które wykonają te dwie czynności wybierzemy 5 osób, które otrzymają od nas dwudniową wejściówkę.

Wyniki ogłosimy 12.06.18 (wtorek) o godz. 20.00

Do dzieła!

 

Wyniki:

Wejściówkę na dwa dni wygrywają:

Magdalena Żurowska, Krzysztof Sumiński, Anna Góral, Łukasz Piotrowski, Joanna Winsztal