W nocy z soboty na niedzielę (10/11 kwietnia) rozpoczną się prace przy budowie buspasa na ul. Krzywoustego. W związku z remontem, wdrożone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Buspas zostanie poprowadzony od zjazdu z estakady w rejonie mostu na rzece Widawie do skrzyżowania na wysokości istniejącego wyjazdu z parkingu CH Korona, tj. na odcinku o długości około 1240 metrów. Ta zmiana ma spowodować, że autobusy szybciej przemieszczą się z Psiego Pola w kierunku Placu Grunwaldzkiego. Buspas nie zabierze żadnego z pasów jezdni głównej.

W nocy z 10 na 11 kwietnia rozpoczną się prace rozbiórkowe oraz budowa kanalizacji deszczowej, w związku z czym przez najbliższe dwa miesiące kierowcy będą musieli liczyć się z następującymi zmianami:

  • zwężenie lewego pasa (przylegającego do zieleńca) na jezdni prowadzącej do centrum; po zwężeniu pas będzie miał 3m szerokości,
  • ograniczenia prędkości do 40 km/h.

Ograniczenia ta dotyczą odcinka od zjazdu z mostów na Widawie aż do remontowanego wiaduktu w ul.Kowalskiej.

 

Wszystkie prace tj. poszerzenie jezdni, budowa kanalizacji deszczowej, przeniesienie przystanku, likwidacja nieczynnej sieci wodno-kanalizacyjnej, przebudowa chodników oraz sygnalizacji świetlnej, na odcinku od mostów na Widawie aż do wyjazdu z centrum handlowego przy skrzyżowaniu z Brucknera, potrwają do września 2021 roku.

Koszt zadania to 1,9 mln. zł. Prace wykona firma Rotomat.

 

Na ul. Krzywoustego powstanie nowy buspas.

 

Mapa: ZDiUM / Foto: Google Maps