Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wiele osób rozpoczyna sezon rowerowy. Z myślą o wszystkich mieszkańcach, którzy chcą odkrywać wrocławskie zakamarki na nowo, ale także wychodząc naprzeciw turystom odwiedzającym miasto stu mostów, postanowiliśmy przygotować trasę rowerową, podczas której można zwiedzić najciekawsze miejsca we Wrocławiu.

Każdy z nas ma swój ulubiony sposób na zwiedzanie – jedni spacerują, inni stawiają na przejażdżkę meleksem, a jeszcze inni wybierają rower. Naszym zdaniem, to właśnie rower jest najepszym wyborem i wcale nie musi kojarzyć się z wysiłkiem czy zmęczeniem. Wystarczy zdecydować się na rower elektryczny, a już po pierwszej zrealizowanej trasie można docenić jego największe zalety. Jedną z nich jest z całą pewnością komfort jazdy, bez względu na ukształtowanie terenu czy długość przejażdżki.

Przygotowana przez nas trasa przebiega przez najciekawsze wrocławskie miejsca, które warto poznać lub odwiedzić ponownie, ponieważ ich urok zachwyca za każdym razem. Jej długość to około 10 km, zatem wygodnie i bez obaw o zasięg, można pokonać ją na rowerze elektrycznym lub hulajnodze elektrycznej.

1. Ogród Japoński

Początek wycieczki to Ogród Japoński, czyli namiastka ogrodów kraju kwitnącej wiśni. To idealne miejsce na spacer w słoneczny dzień, kilkaset gatunków roślin, kwiatów, drzew i krzewów oraz staw zwieńczony przepięknym mostem uwieńczonym ozdobnym dachem w typowym, japońskim stylu, tworzą magiczną i bajkową atmosferę. W Ogrodzie Japońskim często organizowane są również pokazy parzenia herbaty, koncerty i imprezy plenerowe.

2. Kolorowe podwórko przy ul. Roosevelta

Kolejnym punktem trasy jest niezwykłe podwórko przy ul. Roosevelta na wrocławskim Nadodrzu. Ściany kamienic otaczających podwórko pokryte są 250-metrowym malowidłem, w które wkomponowane są rzeźby i płaskorzeźby. Dzieło przedstawia m. in. portrety mieszkańców kamienic i ich pupili, kolorowe ryby, błękit oceanów, rajski ogród, dinozaury, wiersze i drużynę piłkarską. Choć szare kamienice od strony ulicy Roosevelta wyglądają bardzo zwyczajnie, warto wejść w bramę podwórka, by przenieść się w bajkowy świat pełen kolorów.

3. Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego

Po odwiedzeniu kolorowej przestrzeni, warto wsiąść ponownie na rower elektryczny i dotrzeć do Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Do wieży wchodzi się przez gmach główny Uniwersytetu, gdzie dla odwiedzających dostępne są dodatkowe atrakcje, takie jak Aula Leopoldina – zabytkowa, bogato zdobiona i najbardziej reprezentacyjna aula, czy Oratorium Marianum – barokowa sala muzyczna. Jeżeli chodzi o samą Wieżę Matematyczną, wchodząc na górę Schodami Cesarskimi, po drodze można obejrzeć wystawę zegarów słonecznych, natomiast wisienką na torcie jest widok z tarasu, rozpościerający się z jednej strony na Stare Miasto, a z drugiej Wyspę Słodową.

4. Mostek Pokutnic

Następny punkt na mapie to również punkt widokowy, lecz znajdujący się kilka metrów wyżej niż taras Wieży Matematycznej. Mowa o Mostku Pokutnic, czyli wyjątkowej kładce, łączącej wieże kościoła Marii Magdaleny. Aby do niej dotrzeć, trzeba najpierw pokonać sporą ilość schodów, ale taki wysiłek jest zdecydowanie wart widoków, które rozpościerają się z góry.

5. Zoo Wrocław

Po zwiedzeniu centrum miasta z góry, proponujemy przejechać się nieco oddaloną od centrum ulicą Na Grobli, następnie przez Kładkę Zwierzyniecką na drugą stronę Odry, aż do wrocławskiego ogrodu zoologicznego, który jest kolejnym miejscem wartym odwiedzenia. Wielu mieszkańców było w tym miejscu kilkanaście lat temu i nie zdaje sobie sprawy, jak duże zmiany zaszły na terenie Zoo Wrocław. Można w nim znaleźć wiele gatunków interesujących zwierząt, piękne wybiegi, a także unikatowe w skali świata oceanarium – Afrykarium, czyli kompleks przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.

6. Pergola i fontanna multimedialna

Metę zaplanowaliśmy na terenie kompleksu Hali Stulecia. Mowa o Pergoli i fontannie multimedialnej. Pergola to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów, odpoczynku i wizyt turystów, jest także chętnie wybierana przez nowożeńców jako lokalizacja do sesji ślubnych. Odpoczywając przy Pergoli, konieczne trzeba obejrzeć pokaz fontanny multimedialnej. Wodne widowisko zsynchronizowane jest ze starannie dobraną muzyką, spektakularnym oświetleniem oraz multimedialnymi animacjami, co daje w efekcie niesamowite wrażenie artystyczne.

Zaproponowana przez nas wycieczka, pozwoli mieszkańcom na zakochanie się we Wrocławiu na nowo, a tym, którzy odwiedzają miasto po raz pierwszy, na poznanie go od strony najciekawszych atrakcji. Jako środek transportu wybraliśmy rower elektryczny, ponieważ jest coraz chętniej wybierany m. in. ze względu na ekologię, szybkość przemieszczania się, bez konieczności stania w korkach, a przede wszystkim komfort i przyjemność z jazdy.

Osobom, które planują rozpocząć swoją przygodę z rowerem elektrycznym lub hulajnogą elektryczną, ale także tym, którzy chcą wymienić pojazd na nowszy, polecamy wizytę w jednym z salonów electofun, które mieszczą się na terenie Wrocławia. Salon electofun przy ul. Legnickiej 49GA oraz salon electofun przy ul. Wałbrzyskiej 6-8 to przestrzeń wypełniona rowerami elektrycznymi i hulajnogami elektrycznymi, o których chętnie opowiedzą doświadczeni sprzedawcy. Dzięki ich wiedzy i wskazówkom, na pewno każdej zainteresowanej osobie uda się dobrać idealny pojazd dla siebie.

Jeżeli chodzi o rowery elektryczne, ich ceny w salonach electofun, zaczynają się od około 4 tysięcy złotych, natomiast przedział zamykają pojazdy, których wartość wynosi prawie 25 tysięcy złotych. Ceny oraz zasięg roweru elektrycznego są zależne od silnika, baterii i osprzętu, na który ostatecznie się zdecydujemy. Przykładowo, zasięg rowerów w najniższych cenach, wynosi powyżej 100 km.

Hulajnogi elektryczne w electofun można natomiast kupić już od 1000 zł, wtedy ich zasięg wynosi około 25 km, przekrój produktów jest duży, w ofercie znajdują się hulajnogi, które przejadą nawet do 100 km na jednym ładowaniu.

Przy doborze roweru czy hulajnogi elektrycznej, warto zaufać pracownikom salonów electofun, którzy dzięki swojej wiedzy dopasują sprzęt do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Warto również pamiętać, że rowery elektryczne nie są przeznaczone wyłącznie dla osób starszych czy leniwych. Jest to rozwiązanie, po które sięgają osoby bez względu na wiek czy sprawność fizyczną, ponieważ pojazdy te, idealnie sprawdzają się jako środek transportu do pracy czy w trudnym terenie, takim jak górskie trasy. Nasza redakcja w tym sezonie postawiła na hulajnogi elektryczne z salonu electofun, dzięki którym szybciej i sprawniej przemieszczamy się po Wrocławiu.

 

TRASA WYCIECZKI [KLIKNIJ W MAPĘ]

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu
Artykuł powstał przy współpracy z siecią salonów electofun.