Budowa rockowisko przy ul. Lotniczej to projekt zgłoszony przez mieszkańców do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Prace przygotowawcze związane z realizacją inwestycji właśnie ruszyły, a pierwszy etap budowy ma zakończyć się najpóźniej w czerwcu 2022 roku.

– Projekt obejmuje budowę rolkowiska wraz z towarzyszącymi elementami małej architektury. Wymiary rolkowiska to 60 x 28 metrów z zaokrąglonymi łukami obudowanie bandą hokejową. Obiekt będzie przeznaczony do rekreacyjnej jazdy na wrotkach i rolkach oraz przystosowany do gry w: hokej inline (na rolkach), ball hokej, rollerderby, box lacrosse i bike polo – informuje Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

W ramach inwestycji, na terenie obiektu powstaną m. in.: boksy dla zawodników rezerwowych, boksy kar, bandy hokejowe, krążkochwyty czy zegar.

– W projekcie przewidziano rekultywację i odtworzenie terenów zielonych z nowymi nasadzeniami, czyli wykonanie zieleni niskiej. Istniejący teren zielony w południowo-wschodnim narożniku terenu opracowania zostaje częściowo przeznaczony na suchy ogród deszczowy o powierzchni 182,1 metrów kwadratowych. Do ogrodu deszczowego oprócz wody z okalających teren istniejących chodników, odprowadzana będzie woda z projektowanych terenów utwardzonych – dodaje Prezydent Wrocławia.

 

Nawierzchnia rolkowiska zostanie wykonana z modułowych płytek poliuretanowych, całkowicie wodoprzepuszczalnych. Warstwę użytkową zaprojektowano z płytek odpornych na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Pierwszy etap budowy, który planowo ma zakończyć się w połowie 2022 roku, obejmie budowę płyty rolkowiska oraz band i krążkochwytów. Jego koszt oszacowano na 1,7 mln złotych.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk