W sobotni wieczór (24 września) ulicami Wrocławia przejedzie kilkaset osób na rolkach. Wszystko to w ramach Kampanii Złotej Wstążki, której celem jest zwrócenie uwagi na pediatrycznych pacjentów onkologicznych i ich rodziny oraz ich potrzebę wsparcia psychospołecznego.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „Nightskating. Wyrolujmy razem raka”, a atrakcje rozpoczną się o godzinie 18:00 na Tarczyński Arenie Wrocław. Przejazd poprzedzą warsztaty rolkowe z instruktorami ze szkółek wrocławskich, a także pokazy rolkarskie wybitnych zawodników – między innymi Alekseya Martsenyuka, Mistrza Europy w kategorii slide i Marysi Brzezińskiej specjalizującej się we freestyle slalomie. Uczestnicy wyruszą w trasę o 20:00, a pod stadion wrócą około 22:00. 

Trasa przejazdu będzie następująca:

ul. Michała Drzymały, ul. Hutnicza, ul. Metalowców, ul. Bystrzycka, ul. Małopanewska, ul. Legnicka, ul. Stacyjna, ul. Strzegomska, pl. Strzegomski, ponownie ul. Legnicka, pl. Jana Pawła II, ul. Ruska, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Krupnicza, ul. Podwale, pl. Orląt Lwowskich, ul. Braniborska, aż do pl. Strzegomskiego, a następnie powrót ulicami: Legnicką, Milenijną oraz Pilczycką, aż do Tarczyński Areny.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, nawet początkujący rolkarz. Wyznaczona trasa nie jest wymagająca: została wytyczona asfaltowymi ulicami, bez żadnych przeszkód. Liczy nieco ponad 15 kilometrów, co przeciętny rolkarz pokona w około godzinę – do półtorej. Nie będzie wzniesień i krawężników, a jedyna wymagana umiejętność to hamowanie.

Wrocławski Nightskating odbędzie się w ramach Kampanii Złotej Wstążki, mającej na celu zwrócenie uwagi na pediatrycznych pacjentów onkologicznych i ich rodziny oraz potrzebę wsparcia psychospołecznego. Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych u dzieci, a jej symbol to złota wstążka. Każdego roku w Polsce u około 1200 dzieci diagnozuje się nowotwór złośliwy. Leczenie przeciwnowotworowe niesie ze sobą wiele komplikacji, również tych emocjonalnych, mentalnych i społecznych. Tegorocznym hasłem Złotej Wstążki jest: „Gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina”, ponieważ z trudnościami i wyzwaniami zmaga się nie tylko młody pacjent, ale także jego najbliżsi.

 

Foto: Facebook/Wyrolujmy Razem Raka