Późnym wieczorem w piątek (11 listopada) rozpocznie się szybka wymiana nawierzchni jezdni północnej ulicy Oławskiej, na odcinku od wjazdu do tunelu samochodowego, aż do skrzyżowania z ul. bł. Czesława. W związku z zaplanowanymi pracami, jezdnia zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego.

W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu kołowym, zasadnicze roboty drogowe wymagające zamknięcia jezdni dla samochodów (frezowanie zniszczonej oraz układanie nowej nawierzchni) będą prowadzone w trybie weekendowym, od nocy z piątku na sobotę do nocy z niedzieli na poniedziałek. W robocze dni tygodnia ruch kołowy będzie się odbywał normalnie, po sfrezowanej nawierzchni przy zredukowanej prędkości. Wystąpią punktowe wygrodzenia dla potrzeb wykonania wymiany bądź regulacji pokryw 24 studni, zaworów i włazów – informuje ZDiUM.

Remont odbędzie się w trzech etapach:

  • Etap I obejmie frezowanie uszkodzonej jezdni na całej szerokości. Jego realizację zaplanowano na weekend 11-13 listopada (piątek-niedziela). Zamknięcie jezdni dla ruchu nastąpi o godzinie 22:00 w piątek 11.11.2022 r. Dojazd do placu Dominikańskiego wyznaczono przez Podwale i ul. Piotra Skargi. Przejazd tunelem samochodowym na poziomie „– 1” będzie się odbywał bez zmian. Tymczasowy przystanek autobusowy zostanie wyznaczony na Podwalu, vis a vis konsulatu Niemiec.
  • Etap II oznacza powrót samochodów na sfrezowaną jezdnię w okresie od 14 do 18 listopada (poniedziałek-piątek). Roboty drogowe ograniczą się do punktowych wygrodzeń przy regulowanych/wymienianych pokrywach 24 studni i zaworów.
  • Etap III obejmie układanie nowej warstwy betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni. Wyłączenie ruchu kołowego będzie obowiązywać od 18 listopada (piątek) od godziny 22:00 do nocy z 20 na 21 listopada (niedziela/poniedziałek).

Jak informuje ZDiUM, w etapie I, II i III ruch rowerowy w relacji do Kazimierza Wielkiego będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż galerii. Dojazd rowerem do ul. Piotra Skargi (obecna relacja lewoskrętna na jezdni) będzie możliwy przez Bramę Oławską i parkiem do ul. Piotra Skargi.

Celem inwestycji jest poprawa komfortu jazdy kierowców oraz przywrócenie odporności nawierzchni na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym. Koszt wszystkich prac to ponad 500 tysięcy złotych.

 

Foto: ZDiUM Wrocław