Prace przygotowawczo-rozbiórkowe na chodnikach wzdłuż ulicy Komandorskiej trwają już od tygodnia. W nocy z piątku na sobotę (15/16 października) ekipy remontowe rozpoczną także prace na jezdni, co będzie wiązać się ze zmianami dla kierowców.

Jak informuje ZDiUM, rozbiórki i przebruki nawierzchni z kostki granitowej wymagają ograniczenia ruchu pojazdów, dlatego w nocy z piątku na sobotę (15/16 października) na ulicy Komandorskiej zostanie wprowadzona organizacja ruchu zastępczego, która będzie obowiązywać przez cały czas trwania budowy.

Połowa jezdni będzie wyłączona z ruchu, drugą częścią będzie możliwy przejazd samochodów w jednym kierunku – od Wielkiej do Swobodnej. Drugi kierunek ruchu będzie korzystać z objazdu wyznaczonego od ulicy Swobodnej przez ul. Ślężną do ul. Wielkiej.

 

W przypadku chodników czas trwania robót oszacowano na 2 miesiące. Na jezdni, ze względu na wymagany reżimami technologicznymi okres sezonowania, czyli wiązania zaprawy łączącej kostkę, potrwa to 3 miesiące. Remont chodników obejmuje odcinek zachodni między ul. Radosną a Wielką, a po stronie wschodniej będzie to odcinek od ul. Swobodnej do ul. Studziennej.

Spękana i nierówna nawierzchnia asfaltowa zostanie rozebrana i zastąpiona nową warstwą betonu asfaltowego i kostki betonowej. Granitowa poniemiecka kostka zostanie zachowana, odkształcenia i zapadnięcia zostaną wyrównane po wykonaniu rozbiórek i przebruków. To oznacza, że znikną z jej powierzchni asfaltowe wykruszone łaty potęgujące wrażenie nierówności i dyskomfort użytkowania.

Prace remontowe wykonuje wybrana w drodze przetargu nieograniczonym firma Radpol. Koszt realizacji zadania przekroczy 1,7 mln zł.

 

Źródło: ZDiUM
Foto: ZDiUM/Google Maps