W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Świdnickiej, a mianowicie na odcinku od ulicy Podwale do ulicy Piłsudskiego, od 24 września (sobota) wprowadzone zostaną zmiany na liniach tramwajowych 6, 7, 17, 20, 70 i 74.

Tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku „Krzyki” lub „Klecina” zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich z pominięciem przystanku „Renoma”.

W kierunki przeciwnym, tramwaje linii 6 i 7 do pętli „Kromera” lub „Poświętne” zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej z pominięciem przystanku „Renoma”, „Opera” i „Świdnicka (Dom Europy)”.

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi, a tramwaje linii 20 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej, podczas prowadzonych prac tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Osobowice – Park Południowy – Osobowice, a tramwaje linii 74 od przystanku FAT zostaną skierowane przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli „Krzyki” (kursować będą w relacji Osobowice – Krzyki – Osobowice).

Prace potrwają około 6-8 tygodni.

 

Foto: Google Maps