W związku z remontem nawierzchni na Rondzie Reagana przy peronie 1 i 2, który rozpocznie się w sobotę (4 czerwca), wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach poszczególnych linii tramwajowych i autobusowych. Prace powinny zakończyć się jeszcze w czerwcu.

Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza do ulicy Wajdy i Wróblewskiego.

Tramwaje linii 2 i 10 pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Społecznego przez most Grunwaldzki i peron 3 i 4 placu Grunwaldzkiego, a tramwaje linii 33 od placu Społecznego przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego i Sienkiewicza do mostu Szczytnickiego.

Tramwaje linii 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego, ulicę Mickiewicza, Skłodowskiej-Curie do Ronda Reagana (perony 3 i 4).

Tramwaje linii 2, 10 oraz autobusy linii D i kursy nocne linii 241 w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej Ronda Reagana.

Autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 i 241 jadące w kierunku Psiego Pola będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”.

Autobusy linii C, 111, 253, 255 jadące w kierunku Kozanowa, Kminkowej lub Petrusewicza oraz autobusy linii 115, 121, 131, 151 i 315 jadące w kierunku Reja będą również omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku tymczasowym zlokalizowanym przy Pasażu Grunwaldzkim, przy ulicy Skłodowskiej-Curie za skrzyżowaniem z Rondem Reagana w kierunku ulicy Szczytnickiej.

Kursy linii C i 149 dojeżdżające do placu Grunwaldzkiego będą omijały wyspę centralną Ronda Reagana i zatrzymają się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”.

Prace remontowe potrwają około 3-4 tygodni.

 

Foto: Zbiory Fotopolska/vigo