W miniony weekend na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się XIX Dolnośląski Festiwal Dyni. Wydarzeniu towarzyszył m. in. konkurs na największe dynie w Polsce, a jedna z kandydatek pobiła rekord kraju w kategorii wagi.

Dyniowa impreza przyciąga każdego roku wielu miłośników jesiennych klimatów. Tegoroczny festiwal, pod hasłem „Mity i Legendy”,

odbył się w formie kiermaszu – goście odwiedzający Ogród Botaniczny UWr mieli szansę kupić nie tylko różne odmiany dyni jadalnych i ozdobnych, ale także miody, oleje roślinne, przyprawy i innego rodzaju zdrową żywność. Na miejscu dostępne były również wyroby rękodzielnicze.

Podczas Festiwalu odbyły się dwa konkursy: „Najdziwniejsze dynie na świecie” oraz „Największe dynie w Polsce”. W przypadku pierwszego z nich, o tytuł walczyły najbardziej zniekształcone i nietypowe dynie, obok których nie dało się przejść obojętnie. Jeżeli chodzi o drugi z konkursów, w rywalizacji wzięły udział prawdziwe dynie-giganty. Jedna z nich osiągnęła wagę 893,5 kg i tym samym pobiła rekord Polski.

Kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Dyni już za rok.

 

Foto: Facebook/Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego