W poniedziałek (8 maja) rusza akcja wymiany elektroodpadów na E-kompost, organizowana przez Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Janowskiej 51. Wystarczy przynieść do PSZOK-a zużyty sprzęt elektroniczny i wymienić go na E-kompost, który przyda się zarówno na działce, jak i w ogrodzie.

Każdy mieszkaniec Wrocławia będzie mógł przyjechać po maksymalnie 1m3 E-kompostu. Kompostownia znajduje się obok PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Janowskiej 51. Czynna jest od poniedziałku do piątku, od 7:00 do 15:00, a także w wybrane soboty w takich samych godzinach. Pakowanie odpowiedniej dla siebie ilości kompostu (do worka czy wiaderka), a także transport kompostu leży po stronie mieszkańców – wyjaśnia Ekosystem.

Regularne stosowanie kompostu wzbogaca glebę w próchnicę, a jednocześnie zwiększa jej żyzność i żywotność, a to przekłada się na lepsze plony. Co więcej, E-kompost dostarcza roślinom mikroelementy, dzięki którym gleba staje się bardziej przewiewna i pulchna.

Przypominamy, że elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a mianowicie zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie.

 

Foto: mat. Ekosystem