Jak informuje spółka Wrocławskie Inwestycje, na sobotę (23 kwietnia) planowane jest przywrócenie ruchu na ul. Konduktorskiej między przejazdami kolejowymi na Brochowie. Aktualnie trwają jeszcze prace końcowe przy chodnikach i peronie przystankowym.

– Już jutro (sobota, 23 kwietnia) planujemy przywrócić ruch na ul. Konduktorskiej między przejazdami kolejowymi. Oznacza to powrót autobusu linii 133 na swoją stałą trasę, a także łatwiejszy dojazd z Brochowa w stronę centrum, jak i w kierunku przeciwnym. Odcinek ulicy Konduktorskiej został poszerzony i będą mogły się tam minąć autobusy MPK. Powstaje nowy chodnik i przystanek autobusowy przy ROD Mieczyk. Na tym odcinku pojawiły się progi zwalniające i wprowadzona zostanie strefa 30 – informują Wrocławskie Inwestycje.

W ramach inwestycji zadbano także o zieleń, nasadzane są wierzby białe, głogi dwuszyjkowe, graby pospolite i wiśnie pikowane. Co więcej, wykonawca został zobligowany do wymiany drzew, które się nie przyjęły na odcinku ul. Konduktorskiej od ul. Sygnałowej do ul. Buforowej. Pojawiły się tam 52 nowe drzewa: lipy, dęby i brzozy.

Koszt prac zrealizowanych na wyremontowanym fragmencie ul. Konduktorskiej to ponad 2 miliony złotych.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu