Pod koniec 2022 roku przy moście Grunwaldzkim powstała rampa ułatwiająca mieszkańcom spacery i przejażdżki rowerowe. Był to projekt zgłoszony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, podobnie jak pochylnia, która powstanie na przedłużeniu ul. Sopockiej w kierunku wałów nad Odrą. Aktualnie istnieją tam wyłącznie schody.

W tej chwili ul. Sopocką z nadrzecznym wałem łączą szerokie, wygodne… ale jednak schody. Zmienimy to. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, z ograniczoną mobilnością, ale także np. o rodzicach z wózkami dziecięcymi wybudujemy obok schodów pochylnię – wyjaśnia prezydent Wrocławia.

Pochylnia będzie miała 3 metry szerokości i wodoprzepuszczalną nawierzchnię. Po obu stronach pojawią się również balustrady po obu stronach.

Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo pieszych, zabezpieczymy fragment chodnika na ul. Sopockiej przed parkowaniem, obniżymy krawężnik i poprawimy stan uszkodzonych stopni – dodaje prezydent Wrocławia.

Aktualnie trwa przetarg na realizację inwestycji. ZDiUM czekana na oferty zainteresowanych firm do 26 lutego bieżącego roku.

 

Foto: mat. prasowe