Powstanie „Port Popowice” – tak będzie się nazywać inwestycja mieszkaniowa spółek Vantage Development i Rank Progress przy ul. Wejherowskiej.

Inwestycja obejmować bedzie dwa tysiące mieszkań, zrewitalizowany basen portowy, biura, lokale usługowe i ogólnodostępne tereny zielone. Budowa całego teren o powierzchni 14 hektarów jest przewidziana na około 10 lat. Jak zapowiada deweloper, Port Popowice, położony przy ulicy Wejherowskiej – w sąsiedztwie Parku Popowickiego i Zachodniego, ma być osiedlem otwartym, przyjaznym społecznie, zielonym i o nowoczesnym budownictwie. Vantage Development zrealizuje to przedsięwzięcie wspólnie z firmą Rank Progress, która wcześniej zapowiadała budowę na Popowicach osiedla Marina Park. 

Centralnym punktem osiedla będzie wyremontowany port miejski z 1901 roku o charakterze mariny, gdzie mieszkańcy będą mogli odpoczywać i uprawiać sporty wodne. Wokół niego powstaną niższe (3-4-piętrowe) budynki mieszkaniowe z parterami przeznaczonymi na sklepy, restauracje, kawiarnie i usługi. Większość bloków Porty Popowice będzie miała ok. 7 kondygnacji. Nieco wyższe, bo nawet 10-piętrowe, będą budynki, które zostaną wzniesione jako pierwsze od strony ulicy Popowickiej. Mają stanowić barierę przed hałasem.

Vantage Development i Rank Progress na ten moment szacują wartość inwestycji na ok. 600 mln zł. Sam teren kosztował 150 mln zł. Deweloperzy dołożą się też do budowy tramwaju na Popowice, na który drugi przetarg został ogłoszony w ubiegłym tygodniu, oraz do przebudowy trzech skrzyżowań w ramach tego zadania. Chodzi o to, by Port Popowice nie sparaliżował ruchu w tym rejonie miasta. Tramwaj ma pojechać na Popowice w 2020 roku, a pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się w 2019 roku.

Wizu: Mat. Inwestora