Jak poinformował prezydent Jacek Sutryk, w kwietniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę rolkowiska, które zimą dzięki mrożeniu będzie zamieniać się w lodowisko.

W ramach przygotowania do The World Games 2017 w Parku Tysiąclecia powstały w sumie dwa tory wrotkarskie: do jazdy szybkiej i ulicznej. Pierwszy z nich ma długość 200 m i 6 m szerokości i jest wyprofilowany na łukach. Drugi ma 600 m długości i 8 m szerokości. To największy tego rodzaju tor w kraju. Wybudowano go za 6 mln zł, z czego 1,5 mln zł to była dotacja z Ministerstwa Sportu. Teraz tor zostanie rozbudowany.

W ramach rozbudowy, w obrębie toru pojawi się rolkowisko o wymiarach 50×25 metrów. Będzie to jednocześnie pełnowymiarowe boisko do gry w hokeja na rolkach, respektowane przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Zimą boisko będzie mrożone, dzięki czemu będzie zamieniać się w lodowisko.

W pierwszym etapie realizacji oprócz rolkowiska powstanie budynek socjalno-sanitarny z szatniami i prysznicem. W drugim etapie pojawi się zadaszenie, żeby korzystać z płyty przez cały rok. W kwietniu zostanie rozpisany przetarg na wykonanie pierwszego etapu. Zakłada się, że całość inwestycji zostanie ukończona w 2022 r. Łączny koszt wyniesie ok. 12 mln zł.

Wizualizacje: ASPA Pracownia Architektoniczna