Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk poinformował o podpisaniu umowy na budowę kolejnego skateparku we Wrocławiu. Nowy obiekt sportowy powstanie w północnej części miasta, a mianowicie przy ul. Sołtysowickiej, nieopodal Lasu Sołtysowickiego. Prace potrwają 9 miesięcy.

Wybrany w ramach przetargu wykonawca – firma ASB Budownictwo, będzie zobowiązana do budowy skateparku i oświetlenia na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Sołtysowickiej 68. Na miejscu pojawią się takie przeszkody jak: minirampa, funbox ,quarterpipe, flatrail, grindbox, flatbank. Zamontowane zostaną również elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne i stojaki na rowery.

Koszt inwestycji to ponad 1,4 miliona złotych. Jest ona realizowana z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i Funduszu Osiedlowego. Prace potrwają 9 miesięcy. Projekt zakłada możliwość rozbudowy tego obiektu o kolejne urządzenia. Druga dobra informacja związana ze skateparkami jest taka, że rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę kolejnego obiektu przy ul. Rękodzielniczej – informuje prezydent Wrocławia.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk