We wtorek 17 sierpnia odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu, który powstał na ścianie na budynku Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego przy ul. Krakowskiej 26. Przesłaniem malowidła jest zachęcenie wrocławian do szczepienia się przeciwko COVID-19.

Mural stworzony we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia i Akademią Sztuk Pięknych jest częścią miejskiej kampanii „Wrocław się szczepi”. Autorką projektu pt. „Kolibry wiążące wirusa” jest Malwina Gaj, która zwyciężyła konkurs zorganizowany przez Akademię Sztuk Pięknych.

Naszą powinnością jest szerzenie wiedzy medycznej i wpajanie prozdrowotnych zachowań – mówił dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem. – Zanim nadejdzie kolejna fala epidemii, musimy zrobić wszystko by osoby niezdecydowane przekonać i zachęcać do zaszczepienia się, to teraz jedyna i najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia się przed ciężkim przebiegiem Covid-19. Liczba osób szczepiących się z tygodnia na tydzień maleje, stąd pomysł, by na fasadzie jednego z budynków uczelni namalować mural, który będzie uświadamiał wrocławianom wagę szczepień – dodał.

Mural został namalowany farbami ekologicznymi.

 

Foto: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu