Nowy kompleks biurowej spółki Skanska powstaje u zbiegu ul. Powstańców Śląskich oraz ul. Szczęśliwej. Budynki wchodzące w skład Centrum Południe będą usytuowane wzdłuż jednego z głównych szlaków komunikacyjnych w mieście i jednej z najdłuższych w Polsce alei lipowych. Będą miały dogodną lokalizację, blisko Rynku, jak i dworców – kolejowego i autobusowego. 

Autorem projektu architektonicznego budynków pierwszego etapu inwestycji jest pracownia APA Wojciechowski.

W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa biurowce, które zaoferują najemcom ok. 26 tys. m kw nowoczesnej powierzchni. Jednocześnie jedna czwarta działki zostanie zaprojektowana jako przestrzeń wspólna do relaksu, rekreacji, a nawet ekspozycji sztuki.

Jeden z nich będzie miał 15 kondygnacji, a drugi – sześć. Powstaną tu narożnik i plac. Na wysokości od trzeciego do piątego piętra obu budynków powstanie łącznik, tworzący bramę do wewnętrznego pasażu, w którym zostanie zaprojektowana m.in. strefa relaksu z fontanną. W tej fazie projektu powstanie także dwukondygnacyjny, podziemny parking, wyposażony w punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Zakończenie budowy pierwszego etapu zaplanowane jest na drugi kwartał 2020 roku.

Wizualizacja: mat. prasowy