„NIECH STANIE SIĘ JASNOŚĆ” – oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej w parku linearnym na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice to jeden z projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, który zakwalifikował się do realizacji. Prace zostały już zakończone, a niemal 170 latarni rozświetla po zmroku teren ścieżki.

3,5-kilometrowa ścieżka, będąca elementem parku linearnego, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Jednak ze względu na brak oświetlenia, część z nich nie czuła się bezpiecznie, spacerując po zachodzie słońca. W związku z tym, p. Marta Żebrowska, liderka projektu, postanowiła zgłosić do WBO projekt „NIECH STANIE SIĘ JASNOŚĆ”. Pomysł zyskał 3486 głosów, dzięki czemu inwestycja została zrealizowana.

W sumie wzdłuż ścieżki pojawiło się 168 latarni: 162 na ziemi, a 6 przymocowanych na trybunach. Ich oprawy skierowane są bezpośrednio na ścieżkę, aby nie „zanieczyszczać” nadmiernie światłem okolicznej zieleni. Latarnie świecą od zachodu słońca do godziny 22:00 – pomiędzy 22:00 a 5:00 rano trwa przerwa nocna.

Zamontowane latarnie zwiększają bezpieczeństwo osób korzystających z parku linearnego, umożliwiają korzystanie ze ścieżki pieszo-biegowej również po zmroku, a także pozwalają na przeprowadzanie wieczornych treningów przez osoby indywidualne oraz liczne we Wrocławiu grupy biegowe.

 

Foto: WTWK Partynice