Przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerzystów w miejscu, gdzie ulicę Agrestową przecina niedawno uruchomiona linia kolejowa numer 285, zostały udostępnione mieszkańcom w październiku bieżącego roku. Już niebawem prace w tym miejscu zostaną wznowione, a ich efektem będzie nowa trasa pieszo-rowerowa.

Ścieżka powstanie przy ul. Agrestowej, na odcinku od posesji nr 100 do skrzyżowania z ul. Borówczaną. Jak informuje ZDiUM, prace rozpoczynają się pod koniec roku kalendarzowego, ponieważ projekt musiał zostać tak skorygowany, aby nowy ciąg pieszo-rowerowy nie naruszał rosnących na tym obszarze drzew.

Inwestycja ma poprawić warunki dojścia do przejazdu kolejowego dla pieszych i rowerowych użytkowników. Budowa spójnego połączenia trasy pieszo-rowerowej z istniejącą infrastrukturą w tym rejonie zwiększy komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Wybranym w ramach przetargu wykonawcą-liderem jest firma ROTOMAT, a partnerem Wojciech Padurek PW-SERVICE Zakład Usług Specjalistycznych. Koszt prac oszacowano na 293 708,01 zł. Planowany termin zakończenia prac to styczeń 2023 r.

 

Foto: mat. ZDiUM