Najpierw „Pomnik czystości” pojawił się w Legnicy, dzisiaj stanął we Wrocławiu. – Kaczka Wrocławska w hołdzie Kaczce Legnickiej. „ŚMIECH WROGOM OJCZYZNY!!!” – piszą członkowie Żółtej Alternatywy, która jest odpowiedzialna za akcję.

Z napisów umieszczonych na tymczasowym pomniku jasno wynika, że stanął on w „hołdzie kaczce legnickiej”. Jest to również „Pomnik czystości narodu”. 

W marcu podobny „pomnik” stanął rano na legnickim placu Słowiańskim – w miejscu zdemontowanego Pomnika Wdzięczności. Długo jednak nie postał – po 30 minutach został zdemontowany przez policjantów.

Ani czarne marsze, ani wiece ze świeczkami, ani pikiety, blokady i zbieranie podpisów, nic nie dały wobec komicznej władzy PiS. Śmieszną władzę należy zwalczać śmiesznymi metodami. Niech wzorem Legnicy, Prochowic i Łodzi (gdzie postawiono pierwsze pomniki kartonowe zwieńczone gumowymi kaczkami) polskie miasta obrosną w kacze symbole. Mimo kaczych aresztowań stawiajmy dalej pomniki gumowych kaczek! Gumy i fantazji nam nie zabraknie! Niech policja nadal ugania się za gumowymi kaczkami i „chroni” wizerunek Prezesa. Jak zamkną już wszystkie gumowe kaczki w Polsce, to przerzucimy się na kaczki pluszowe – czytaliśmy niedawno na stronie Żółtej Alternatywy.

Foto: Reepo