W piątkowy wieczór (24 czerwca) na placu Bema zgromadzą się miłośnicy jazdy rowerowej, którzy następnie przejadą ulicami miasta. W związku z wydarzeniem, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

Wsiadamy na rowery i jedziemy! Przypadły Wam do gustu wspólne wieczorne przejażdżki po Wrocławiu? Zapraszamy zatem na Czerwcową Wrocławską Masę Krytyczną. Startujemy tradycyjnie z placu Bema, a kończymy tym razem przy fontannie multimedialnej obok Hali Stulecia! Zdążymy akurat na pokaz fontanny – zachęcają organizatorzy.

TRASA:
Rowerzyści wyruszą o godzinie 20:00 z pl. Bema, a następnie przejadą ulicami: św. Jadwigi, mostem Piaskowym, Grodzką, Nowym Światem, św. Mikołaja do placu JP II, gdzie skierują się w Podwale. Potem Piłsudskiego, Świdnicką, Bożego Ciała, Widok, Kazimierza Wielkiego, Oławską i Traugutta dotrą do placu Społecznego. Skąd przez place Powstańców Warszawy, Społeczny i Grunwaldzki, a następnie ulicami Curie Skłodowskiej, Wajdy, Wróblewskiego, Kopernika dotrą do fontanny przy Hali Stulecia, gdzie zakończy się przejazd.

 

Celem Masy Krytycznej jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz zrównoważonego transportu w dużym mieście, zwrócenie uwagi na alternatywne dla aut możliwości przemieszczania się, a także przedstawienie roweru jako taniego, zdrowego oraz szybkiego środka komunikacji w obrębie miasta.

 

Foto/Mapa: Masa Krytyczna Wrocław