W środę (2 lutego) spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na przebudowę ul. Pomorskiej we Wrocławiu, na odcinku od ul. Dubois do wiaduktu przy ulicy Reymonta. Termin składania ofert w ramach konkursu upływa 9 marca o godzinie 9:00.

– Zapadła decyzja o ogłoszeniu przetargu na przebudowę ulicy Pomorskiej od Dubois do placu Staszica oraz zachodniej części tego placu do wiaduktu kolejowego przy ul. Reymonta! To będzie wielka inwestycja drogowa, ale także infrastrukturalna! Przebudujemy kompleksowo sieci podziemne w tym XIX wieczną kanalizację – poinformowała spółka Wrocławskie Inwestycje.

W ramach prac przebudowany zostanie niemal kilometr jezdni oraz torowiska tramwajowego, pojawi się ponad 6 km nowych chodników i ponad 2,1 km dróg rowerowych. Powstaną także nowe przejścia dla pieszych (m.in. na wysokości ul. Wąskiej czy Biskupa Tomasza Pierwszego) i przejazdy rowerowe. Wybudowany zostanie przystanek wiedeński tramwajowo-autobusowy na wysokości ul. Pomorskiej i pl. Staszica. W planach są również nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w ramach przetargu, będzie zobowiązany do wykonania projektów wykonawczych wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, a następnie realizacji inwestycji. Czas realizacji przedsięwzięcia to 20 miesięcy.

 

Wizualizacje: Wrocławskie Inwestycje/BBKS-PROJEKT