Już niebawem miłośnicy kolei będą mieli kolejną okazję, by przejechać się pociągiem retro. Tym razem podróż odbędzie się na odcinku Wrocław Główny – Świdnica Miasta oraz Świdnica Przedmieście – Wrocław Główny. W najbliższych dniach zostanie uruchomiona internetowa sprzedaż biletów.

Grudniowe wydarzenie organizowane jest przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu i Lausitzer Dampflok Club e.V. Pociąg wyruszy z wrocławskiego Dworca Głównego w sobotę (3 grudnia). W obu kierunkach będzie się poruszać fragmentem linii kolejowej nr 285, a więc przez Sobótkę.

Skład pociągu będzie stanowił parowóz 35 1097 z 1959 roku oraz wagony pasażerskie z lat 70-80 ubiegłego wieku. Podobny skład gościł we Wrocławiu cztery lata temu, zatem warto skorzystać z okazji i wybrać się na przejażdżkę.

Bilety będą dostępne online od piątku (18 listopada): https://app.evenea.pl/event/swidnicabr35/

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu to stowarzyszenie, które aktualnie posiada najwięcej czynnych eksponatów zabytkowego taboru kolejowego w Polsce. Przez 30 lat działalności jego członkom udało się zgromadzić ponad 100 jednostek taborowych – wagonów oraz lokomotyw wyprodukowanych głównie przez wrocławski Linke Hofmann Werke, PaFaWag oraz ZNTK Wrocław. Dzięki pracy wolontariuszy i środkom finansowym stowarzyszenia ponad 30 z nich udało się już przywrócić do pełnej sprawności technicznej. Służą one do organizacji pociągów specjalnych na terenie Dolnego Śląska, można je również spotkać w produkcjach filmowych.

 

Foto: Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu