Budowa mostów Chrobrego cały czas trwa, podobnie jak realizacja inwestycji towarzyszących. Jedną z nich jest przebudowa ulicy Swojczyckiej oraz skrzyżowania z ul. Mydlaną, która rozpocznie się już w najbliższy weekend. W związku z tym, w nocy z piątku na sobotę (13/14 stycznia) wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w tym rejonie.

W ramach budowy mostów Chrobrego realizowana będzie przebudowa ul. Swojczyckiej oraz skrzyżowania z ul. Mydlaną. Kierowcy w kierunku centrum miasta pojadą częściowo już po nowym przebiegu ulicy Swojczyckiej, który powstał po północnej stronie – informują Wrocławskie Inwestycje.

Schemat objazdu przedstawia poniższa grafika:

Przypominamy, że zakres realizowanej inwestycji obejmuje budowę mostu Południowego (nad kanałem przeciwpowodziowym) i mostu Północnego (nad kanałem żeglugowym). Most Południowy będzie mierzył 153,51 m długości całkowitej, z kolei Północny – 75,30 m. Nowe mosty powstaną obok istniejących starych przepraw i połączą Sępolno ze Swojczycami. Pojawi się na nich torowisko, po którym w przyszłości pojadą tramwaje z Sępolna na Swojczyce. Przebudowany zostanie również układ drogowy łączący z ulicami Marco Polo, Monopolową oraz Monte Cassino.

Koszt inwestycji oszacowano na 70 mln złotych.

 

Grafika: mat. Wrocławskie Inwestycje