Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy ulicy Reymonta na odcinku od wiaduktu PKP do mostu Osobowickiego. To ważna trasa komunikacyjna, jednak obecnie jej stan pozostawia wiele do życzenia. Aby poprawić komfort mieszkańców, konieczne jest przeprowadzenie gruntownego remontu, który zostanie wykonany w oparciu o kompleksowy projekt. Prace nad dokumentem potrwają około 1,5 roku.

Czym się zajmiemy? Przygotujemy kompleksową dokumentację sieci podziemnych potrzebnych do przebudowy. Zajmiemy się 400-metrową jezdnią ze skrzyżowaniami i torowiskiem tramwajowym. Zaprojektujemy nową dwukierunkową drogę dla rowerów, która wpisze się w realizowany właśnie odcinek przy pl. Staszica. Wybudujemy przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych – tak, aby wszyscy użytkownicy ruchu drogowego mogli czuć się bezpiecznie – zapowiadają Wrocławskie Inwestycje.

Prace obejmą także zieleń. Projektant w miarę możliwości uzupełni, na razie w dokumentacji, szpaler pięknych dębów rosnących przy ul. Reymonta, a także zaplanuje ogrody deszczowe.

Dzięki dokumentacji oszacowany zostanie koszt planowanej inwestycji. Proces tworzenia projektu potrwa około 18 miesięcy, ponieważ nie wszystkie kwestie zależne są od miasta. Wiele decyzji jest uzależnionych od zewnętrznych zarządców sieci czy instytucji państwowych np. konserwatora zabytków.

Termin składania ofert w ramach przetargu upływa 5 czerwca o godzinie 9:00.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje