Spędzacie ferie we Wrocławiu? Szukacie ciekawych zajęć dla dzieci podczas zimowej przerwy wakacyjnej? Zobaczcie, jakie atrakcje w okresie od 31 stycznia do 13 lutego przygotowały placówki oświatowe oraz miejskie ośrodki i instytucje. Zapisy już trwają.

Przed nami ferie. Uczniowie, którzy spędzają je w mieście, mogą liczyć na szeroki wachlarz zajęć organizowanych m.in. w: szkołach, Młodzieżowych Domach Kultury czy miejskich placówkach sportowych i instytucjach kulturalnych.

Półkolonie w szkołach

W tym roku blisko 20 wrocławskich szkół organizuje zimowy wypoczynek, m.in. w formie półkolonii. Zajęcia adresowane są głównie do uczniów klas I-VI, czyli najmłodszych dzieci, dla których w tym czasie rodzice szukają opieki z gwarancją atrakcyjnych zajęć.

Uczestnicząc w szkolnych półkoloniach, dzieci będą mogły wziąć udział np. w zajęciach artystycznych, sportowych i filmowych. Planowane są też wyjścia do kina, teatru, na lodowisko i basen. Nie zabraknie również wycieczek poza Wrocław. Każda placówka organizuje własny plan zajęć. Koszt jednego turnusu z posiłkami wynosi ok. 150 zł. Wszelkie informacje dotyczące terminów i kosztów dostępne są na stronie internetowej: www.wroclaw.pl/polkolonie-zimowe-we-wroclawskich-szkolach-lista.

Także w ponad 20 szkołach i placówkach (w tym w 4 Młodzieżowych Domach Kultury i Centrum Kreatywności TALENT) zaplanowano zajęcia w ramach „otwartych sal” (zajęcia na terenie placówki z wykorzystaniem zasobów własnych). Uczestnicząc w nich, dzieci będą miały możliwość m.in. przybliżyć sobie wiedzę na temat obsługi komputera, wziąć udział w zajęciach artystyczno-plastycznych, muzycznych czy sportowych.

Zimowe półkolonie w Spartanie

Jak co roku, dla dzieci, które podczas ferii zimowych zostają we Wrocławiu, Spartan przygotował sportowe półkolonie: pływacko-łyżwiarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-łyżwiarskie (ul. Spiska 1) oraz piłkarskie (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2).

Wszystkie oferty, które przygotowaliśmy w tym sezonie, są niezwykle ciekawe, a przede wszystkim umożliwiają dzieciom aktywne spędzenie czasu wolnego podczas ferii – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan. – Zajęcia sportowe prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. W cenie są także dodatkowe gry i zabawy oraz codzienne śniadania i obiady – dodaje.

Zajęcia odbywać się będą w ramach dwóch 5-dniowych turnusów, od godz. 7.30 do 16.30. Koszt turnusu: od 550 zł do 720 zł. Więcej na stronie www.spartan.wroc.pl.

AquaFerie 2022

Zajęcia dla dzieci od 7 do 12 lat organizuje też aquapark. Miłośnicy pływania i zabaw w wodzie mogą spędzić ferie we Wrocławskim Parku Wodnym.

W czasie ferii organizujemy dwa tygodniowe turnusy. Poza nauką pływania, czy zajęciami w wodzie pod opieką animatorów i ratowników, zapewniamy też dzieciom trzy posiłki dziennie – wymienia Patryk Załęczny, rzecznik prasowy wrocławskiego Aquaparku. – Przy czym, rodzice mogą zapisywać swoje pociechy nie tylko na cały turnus, ale również na pojedyncze dni – dodaje.

Koszt 5-dniowego turnusu to 729 zł, pojedynczy dzień 159 zł. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem infolinii lub przez stronę internetową aquaparku: www.aquapark.wroc.pl/pl/aqua-ferie-2022.

Ferie dla dzieci pod opieką MOPS-u

Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej po raz kolejny organizuje też półkolonie sportowe dla dzieci będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas zimowych ferii dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w różnorodnych dyscyplinach sportowych oraz skorzystać z zajęć aktywizujących i zachęcających do aktywności fizycznej. Zajęcia odbędą się pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów.

– To nie pierwsza – i jestem pewien, że nie ostatnia – okazja, by pokazać dzieciom i młodzieży, jak wielką szansę może dać im sport – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor MCS Wrocław. – Takie zajęcia to coś więcej, niż kwestia aktywności ruchowej, tak ważnej dla młodych ludzi. To możliwość pracy nad wszystkimi cechami charakteru i umiejętnościami społecznymi, które kształtuje sport – dodaje.

Półkolonie w Hali Stulecia

Z kolei Hala Stulecia – w pierwszym tygodniu ferii  – ma propozycję dla fanów legendarnych, wojowniczych Wikingów i mroźnej Skandynawii. W drugim – dla młodych miłośników smoków, rycerzy, królów i zamków. Półkolonie adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 13 lat.

Na uczestników czekają nie tylko warsztaty, wspólne gry, ale również zajęcia z goglami wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym w kilka chwil można przenieść się na drugi koniec świata. Program naszych zajęć opieramy na zdobywaniu wiedzy poprzez wspólną zabawę, staramy się rozwijać kreatywność i pobudzać dziecięcą wyobraźnię – mówi Edyta Leszczyńska, kierownik zespołu ds. edukacji i turystyki Hali Stulecia.

Półkolonie trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.00. Koszt turnusu to 720 zł. Hala Stulecia w ramach opłaty zapewnia materiały edukacyjne, ubezpieczenie NNW oraz pełne wyżywienie w postaci 3 posiłków, które można dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka. Szczegółowe informacje na stronie www.halastulecia.pl.

Półkolonie z Hydropolis

31 stycznia br. rusza kolejna edycja półkolonii w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Podczas dwóch 5-dniowych turnusów dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach archeologicznych czy z iluzji. Odwiedzą też Muzeum Przyrodnicze, gdzie dowiedzą się, jak ważne dla człowieka i środowiska naturalnego są lasy. Zagoszczą też w Dolnośląskim Centrum Filmowym, potem wykonają plakat kasowego filmu – wylicza Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy Hydropolis.

Oferta dedykowana jest dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Koszt udziału w półkoloniach wynosi 650 zł za osobę i obejmuje: warsztaty, wejście do atrakcji turystycznych, wyżywienie i ubezpieczenie dziecka. Zapisywać maluchy można dzwoniąc pod numer telefonu 691 900 217. Liczba miejsc ograniczona. Więcej na www.hydropolis.pl.

Wszelkie zajęcia w szkołach i miejskich instytucjach prowadzone zostaną zgodnie z obowiązującymi w tym czasie przepisami i obostrzeniami pandemicznymi. W związku z pandemią harmonogram oraz formy zajęć mogą ulec zmianie, o czym na bieżąco będą informować ich organizatorzy.

 

Źródło: mat. prasowe