Prezes MPK, Krzysztof Balawejder podjął decyzję o wprowadzeniu obowiązku maseczkowego wśród pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna, a mianowicie rosnąca liczba zakażeń i groźba rozprzestrzenienia się nowych wariantów koronawirusa.

Zarządzenie w tej sprawie wejdzie w życie w sobotę (4 grudnia). Z obowiązku zakrywania nosa i ust, zarówno w obiektach należących do przewoźnika, jak i podczas prowadzenia pojazdów, będą zwolnieni pracownicy, którzy dobrowolnie okażą dokument potwierdzający zaszczepienie przeciwko COVID-19.

Aby umożliwić pracownikom MPK zaszczepienie, w piątek (3 grudnia) SZCZEPCIObus zagości we wszystkich zajezdniach przewoźnika. W jednej z nich trzecią dawkę szczepionki przyjął dziś Krzysztof Balawejder.

– Z dumą i radością informuję, że sam przyjąłem trzecią dawkę dziś o godzinie 8.00 w Zajezdni Gaj – pochwalił się w mediach społecznościowych Prezes MPK.

Podczas najbliższego weekendu uruchomiony zostanie również drugi SZCZEPCIObus. Będzie to specjalnie przystosowany autobus marki Volvo.

– Naszym partnerem medycznym będzie dobrze nam znane Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. Prof. Zbigniewa Religi – dodał Balawejder.

 

Jak poinformowało MPK, podstawą prawną do wprowadzenia obowiązku maseczkowego jest celowościowa wykładnia przepisów regulujących te kwestie – w szczególności Kodeksu pracy w zakresie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

Foto: Facebook/Krzysztof Balawejder