Wrocław z własną edycją jednej z najbardziej znanych „planszówek” na świecie. W stolicy Dolnego Śląska zaprezentowano planszę MONOPOLY przygotowaną specjalnie dla Wrocławia.

Edycję Monopoly przeznaczoną specjalnie dla Wrocławia odsłonięto w samo południe 5 listopada w Pasażu Grunwaldzkim. Na wrocławskiej planszy znalazło się w sumie 30 charakterystycznych obiektów – od zabytków po budowle nowoczesne. Pierwsze pole zajmują Krzyki, a najdroższy jest Ostrów Tumski – oba te pola wybrali mieszkańcy Wrocławia w otwartych konkursach. Specjalnie na potrzeby prezentacji wrocławskiej edycji przygotowana została jej wielkoformatowa plansza o wielkości 25 mkw. W trakcie wydarzenia nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Do Wrocławia przyjechał też Pan Monopoly, który poruszał się po mieście komunikacją miejską – na premierę gry przyjechał tramwajem. – Tylko na wrocławskiej planszy można kupić, zwiększyć wartość lub sprzedać Sky Tower czy jedną z galerii handlowych, a nawet ratusz, Halę Stulecia i katedrę. Dla inwestorów nie brakuje tu pokus. Można zostać właścicielem wszystkich najważniejszych nieruchomości we Wrocławiu, ale w mgnieniu oka można też zbankrutować – opowiada Marta Milewczyk, z firmy Winning Moves, wydawcy gry. Oprócz najważniejszych zabytków na planszy jest również m.in. pięć największych wrocławskich uczelni publicznych, trzy centra handlowe, trzy nowoczesne centra biurowe w strefie biznesowej, a także cztery pola związane z wrocławskim transportem, w tym oczywiście niebieski tramwaj. – Wrocław to dynamiczna metropolia z ciekawymi obiektami i atrakcyjnymi nieruchomościami, a także unikalnym klimatem. Dlatego świetnie pasuje do gry Monopoly. Z drugiej strony, wrocławska edycja sprawi, że miasto będzie jeszcze lepiej rozpoznawalne w świecie – dodaje Bartłomiej Sikorski z firmy Winning Moves. Gra Monopoly edycja Wrocław jest już w sprzedaży – w sieciach Empik, Media Markt, Saturn oraz Wyspa Szkrabów. Z okazji premiery na fanów czekają niespodzianki. Monopoly to jedna z najbardziej znanych „planszówek” na świecie. Gracze wcielają się w rolę rekinów na rynku nieruchomości. Plansza wrocławskiej edycji to jednocześnie niesamowita podróż po stolicy Dolnego Śląska. Ma swój niepowtarzalny klimat, oddający rytm miasta. Są tu zarówno urokliwe zakątki, jak i miejsca pulsujące życiem, zabytki z historią sięgającą wielu wieków, jak i nowoczesne, dynamiczne centra biznesu.

[addAdSense]

 

Niedługo premiera Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale

Miejskie edycje Monopoly powstają na całym świecie. W Polsce mają je już Gdańsk oraz Kraków. Wrocław zostanie jednak pierwszym miastem na świecie, które będzie miało aż dwie wersje kultowej gry. Premierę drugiej z nich, Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale, zaplanowano na 3 grudnia 2016 r. w Alei Bielany. –Krasnale to motyw, który doskonale nadaje się do wersji przeznaczonej dla najmłodszych. Poza tym jest niepowtarzalny, co przekona również starszych fanów Monopoly. Dlatego wyróżniliśmy Wrocław, przygotowując dla niego aż dwie edycje gry Monopoly – mówi Marta Milewczyk z firmy Winning Moves. Wrocławskie edycje Monopoly powstały przy współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia.

 

Plansza wrocławskiej edycji gry Monopoly zawiera 40 pól. Cztery narożne pozostają niezmienne, sześć tradycyjnie odwołuje graczy do kart szans oraz kasy społecznej, a na 30 polach znalazły się najciekawsze i najbardziej charakterystyczne obiekty Wrocławia.

 

Na planszy znajdziemy:

  • Najważniejsze zabytki stolicy Dolnego Śląska – katedrę, ratusz, Halę Stulecia, Ostrów Tumski, Panoramę Racławicką i most Grunwaldzki.
  • Pięć największych wrocławskich uczelni publicznych – Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Medyczny.
  • Cztery pola transportowe z obiektami charakterystycznymi dla Wrocławia – pociągiem Kolei Dolnośląskich, niebieskim tramwajem, Dworcem Głównym oraz Polinką.
  • Trzy centra handlowe – Pasaż Grunwaldzki, Arkady Wrocławskie i Aleja Bielany.
  • Dwie perły wrocławskiej zieleni – park Szczytnicki oraz Ogród Botaniczny.

Obiekty nowoczesne, w tym Sky Tower oraz trzy centra biurowe – Green2day, Pegaz oraz Bussines Garden.