1 kwietnia w Rudzie Śląskiej odbyła się III i IV gala Mr. Disabled. Podczas wydarzenia nagrodzeni zostali mężczyźni z niepełnosprawnościami, którzy osiągnęli sukces życiowy pomimo wielu przeciwności życiowych. Po raz pierwszy w tym konkursie przyznano nagrodę grupową za 2020 rok, a otrzymali ją mężczyźni pracujący w Klubokawiarni Cafe Równik.

Ideą konkursu Mr. Disabled jest uhonorowanie mężczyzn z niepełnosprawnością, którzy wykazują wielką determinację i aktywność w życiu społecznym, zawodowym, sportowym i kulturalnym. Statuetki wręczane są w pięciu kategoriach: życie społeczne, życie zawodowe, kultura, sport i nagroda zespołowa w jednej z czterech poprzednich kategorii.

Podczas kwietniowej gali rozdano nagrody za 2020 i 2021 rok, ponieważ jedna z imprez nie mogła odbyć się ze względu na pandemiczne obostrzenia. Wśród zwycięzców znaleźli się pracownicy wrocławskiej Klubokawiarni Cafe Równik, którzy otrzymali statuetkę za 2020 rok.

– Po odbiór nagrody nasi dzielni mężczyźni pojechali w towarzystwie swoich terapeutów, z którymi na co dzień odbywają zajęcia terapeutyczne. Wróciliśmy ze statuetką i dyplomem Mr. Disabled. Panie pracujące w Równiku są bardzo dumne ze swoich kolegów. Po powrocie męskiej części zespołu panie składały gratulacje i serdeczne życzenia! Cieszymy się z nagrody, serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy na śniadania, obiady i desery! – napisała w mediach społecznościowych ekipa Cafe Równik.

 

Cafe Równik – otwarte! Pracownikami są osoby niepełnosprawne [ZDJĘCIA].

 

Foto: Facebook/Cafe Równik